Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaEMEKEğitim Sen 5 Nolu Şube 11. Olağan Genel Kurul’da Güçlenerek Çıktı

Eğitim Sen 5 Nolu Şube 11. Olağan Genel Kurul’da Güçlenerek Çıktı

Eğitim Sen 5 Nolu Şube 11. Olağan Genel Kurul’da Güçlenerek Çıktı

Eğitim Sen 5 Nolu Şube 11. Olağan Genel Kurulu Şube Sekreteri Onur Şimşek’in selamlama ve açılış konuşmasıyla başladı. Onur Şimşek açılış konuşmasında içinde bulunduğumuz ekonomik ve politik sürece ilişkin açıklamalarda bulundu.
Divan oluşumunun ardından Şube Başkanı Ata Esen, üç yıl boyunca sürdürülen çalışmalarda yaşanan eksiklikler için özür dileyerek başladı konuşmaya. Ata Esen devamında, siyasal süreç, ekonomik süreç, eğit sorunları ve talepler konusunda bir sunum gerçekleştirdi.
Esen siyasal sürece ilişkin; “ Dünyada ve Türkiye’de yaşanan ekonomik toplumsal ve siyasal gelişmeler göstermektedir ki kapitalist sistem kendisiyle birlikte toplumu ve tek tek insanları çürütmektedir. Bu çürüme Türkiye özelinde iktidarın emekçilerin kazanılmış haklarına karşı daha saldırgan hale gelmesine beraberinde getirmiştir” dedi. Esen ekonomik krizin derinleştiğini belirterek; “ Uzun süredir halkın bir numaralı gündemini oluşturan ekonomik sorunlar iktidar temsilcilerinin aksi yönde tüm söylem ve iddialarına rağmen 2020’ye büyük riskler ve ağır yükler ile taşınmıştır” dedi
Esen eğitim sorunları konusunda; “ Kamunun diğer bütün alanlarında olduğu gibi eğitim alanında da yıllardır giderek yaygınlaşan esnek ve güvencesiz istihdam politikaları” temel sorun olmaya devam ediyor dedi.
Kongreye CHP, HDP, EMEP, SOL PARTİ, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Makine Mühendisler Odası’nda Ali Aluç, Veli Der, Emekli – Sen Kartal, Maltepe ve Kadıköy şubeleri katılarak başarı dileklerini ilettiler.
Raporların okunup aklanması, önergelerin oylanması ardında seçimler geçildi.
Korona virüsü nedeniyle katılımın az olduğu kongrede 282 delegenin 177’si oy kullandı. Tek listeyle girilen seçimde yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Özer Tuncer, Onur Şimşek, Mehmet Emin Altun, Ömer Yılmaz, Özge Çiçek, Nesrin Gülbahar ve Filiz Güzel

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı