Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELEğitim-Sen: "Öğrencilerimizin siyasal iktidarın seçin çalışmalarının nesnesi olmasına hayır diyoruz."

Eğitim-Sen: “Öğrencilerimizin siyasal iktidarın seçin çalışmalarının nesnesi olmasına hayır diyoruz.”

Eğitim-Sen 5 İstanbul 5 Nolu Şube öğrencilere seçim propagandası yapıldığını belirttiği basın açıklamasında; “Öğrencilerimizin siyasal iktidarın seçin çalışmalarının nesnesi olmasına hayır diyoruz.” dedi.

Eğitim-Sen 5 İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı Ertuğrul Eroğlu, Kartal’da şube binasında yapılan basın açıklamasını okuyarak; Maltepe ilçesinde; Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden onaylı Ücretsiz tiyatro etkinliği adı altında, her okuldan 70-80 öğrenci toplanarak TÜGVA’nın tiyatro etkinliğine götürülmüş, öğrenciler tiyatro seyrederken “bir
büyüğümüz” var diyerek, AKP Maltepe Belediye başkan adayı Kadem Ekşi sahneye çıkarılmıştır.” dedi.

Eroğlu devamında, “Kadem Ekşi sahneden ‘ücretsiz tiyatro seyretmeye gelen öğrencilere’ hitap etmiştir. AKP’nin Maltepe Belediye başkan adayı Kadem Ekşi, öğrencilerimiz tiyatrodan
çıkarken kendi projelerini tanıttığı kitapçığı ücretsiz şekilde öğrencilerimize dağıtmıştır.” diyerek sürdürdüğü konuşmasında; “Eğitim Sen olarak öğrencilerimizin siyasal iktidarın seçin çalışmalarının nesnesi olmasına hayır diyoruz.” dedi.

“OKULLARIMIZ BİLİM YUVASIDIR. TARİKATLARA VE CEMAATLERE OKULLARDA YER YOKTUR”

Maltepe’de yaşanan bu olayın münferit bir olay olmadığını belirten Eroğlu, “Okullarımız bilim yuvasıdır. Tarikatlara ve cemaatlere okullarda yer yoktur. Bu nedenle Eğitim Sen olarak biz MEB’in Tarikat ve cemaatlerle imzaladığı tüm protokollerin iptal edilmesini istiyoruz. Öğrencilerimizin laik, bilimsel ve nitelikli eğitim almaları için üzerlerine düşen görevleri yapmayanların, öğrencilerimizi iktidarın seçim çalışmalarında kullanılmalarına Eğitim Sen olarak asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

“YETKİLİLERİ GÖREVLERİNİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ”

Eroğlu Milli eğitim Bakanlığına seslenerek. “MEB öğrencilerimiz için bir şey yapmak istiyorsa; öncelikli olarak yaşanan derin yoksulluktan etkilenerek, okula aç gelip aç giden öğrencilerimize bir öğün ücretsiz sıcak yemek ve su vermelidir.

MEB bir şey yapak istiyorsa öncelikle MESEM’lerde çocuklarımızın ölümlerini durdurmalıdır.

MEB bir şey yapmak istiyorsa yükseköğretim kurumları sınav ücretini kaldırmalıdır.

Bir kez daha buradan Eğitim Sen olarak, yetkilileri görevlerini yapmaya davet
ediyoruz.”

Eroğlu konuşmasını; Eğitim Sen olarak öğrencilerimizin iktidarın siyasal-ideolojik hedefleri
doğrultusunda okul içinde ve dışında gerçekleştireceği bu tür uygulamaları, velilerimizle birlikte takip edeceğimizi, iktidarın seçim çalışmalarında öğrencilerimizi kullanılmasına izin vermeyeceğimizi kamuoyuyla paylaşmak isteriz.” diyerek tamamladı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı