Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaGÜNCELEkrem İmamoğlu, 23 Haziran'da yeniden aday oluyor

Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran’da yeniden aday oluyor

Kartal’ın Sesi – CHP Parti Meclisi, İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi hakkın da düzenlediği olağanüstü toplantısında seçimlere girme kararı alındı. Toplantıya milletvekillerinin yanı sıra YSK kararı ile görevinden uzaklaştırılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Toplantının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu doğrudan Meclis’e geçti.

Kartal’ın Sesi-CHP Parti Meclisinde seçime katılma yönünde karar alınıdı.
Toplantıya milletvekillerinin yanı sıra YSK kararı ile görevinden uzaklaştırılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

Ekrem İmamoğlu yeniden aday gösterildi.

“Gerçekten her şey çok güzel olacak. Hep beraber çok güzel işler başaracağız”

İmamoğlu toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Demokrasimize büyük bir darbe vurulmuştur. Bu süreci hep birlikte tamir etmeliyiz. Tüm süreci genel başkanımız Grup Toplantısı’nda açıklayacaktır. Gerçekten her şey çok güzel olacak. Hep beraber çok güzel işler başaracağız hem ülkemiz hem demokrasimiz adına” dedi.

CHP PM toplantısı sonrası yayımladığı bildiride, “Türkiye’nin karşılaştığı bu yol ayrımında demokrasiye inanan, hak, hukuk ve adalet duygusunu içinde taşıyan, siyasi düşüncesi ve parti aidiyeti ne olursa olsun tüm yurttaşlarımıza elimizi uzatıyoruz. Bu uzatılan elin 23 Haziran’da kuvvetli bir şekilde tutulacağına, demokratik mücadelemize güç katacağına ve 31 Mart’tan çok daha büyük bir zafere ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı