Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaGÜNCELEKREM İMAMOĞLU KARTAL'DA SESLENDİ

EKREM İMAMOĞLU KARTAL’DA SESLENDİ

EKREM İMAMOĞLU KARTAL’DA SESLENDİ

Kartal’ın Sesi – Kartal Belediyesi ve Erzincan Orçul Birlik Platformu işbirliğinde düzenlenen futbol turnuvası ödül törenine katılmak için Kartal’a gelen Ekrem İmamoğlu törene katılamadı.

Ekrem İmamoğlu’nun Kartal Cumhuriyet Mahallesine geleceğini duyan vatandaşlar Mahalleye akın etti. Kartallılar Giray Bulak tesisleri civarını miting alanına çevirdi.

Ekrem İmamaoğlu kalabalıktan dolayı Giray Bulak tesislerine ulaşamayınca Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile birlikte otobüsün üzerine çıkarak burada toplanan halka seslendi:

“Hiç tereddüt duymayın bu kardeşiniz 24 saat çalışacak 7-24 çalışacak; Sadece 23 Hazirana değil, sonrasında da çalışacak. İstanbul’a hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşayan bu kardeşiniz şu anda İstanbul’un seçilmiş bir Belediye Başkanı olarak sizlere söz veriyorum 23 Hazirandan sonrada İstanbul’un gelmiş geçmiş en adil en demokrat belediye başkanı olmaya devam edeceğim.”

“Kıskansalar da, çatlasalar da, patlasalar da biz yaptık”

Kıymetli dostlarım, biliyorsunuz sadece 18 günde öğrencilerimizin akbillerini 40 Liraya indirdik. Resmi ve Milli Bayramlarda da Dini Bayramlarda olduğu gibi ulaşımı ücretsiz yaptık. Suyu indirimle beraber her hanenin cebine neredeyse yılda 2000 Liraya yakın kazanç sağladık. Bu çok önemli bir şey. Ekonominin dar boğaza düştüğü şu günlerde her haneye katkı sunmanın keyfini yaşıyorum. Allah’ıma şükürler olsun kıskansalar da, çatlasalar da, patlasalar da biz yaptık kardeşim. Biz yaptık biz yaptık.

Çıldırtmaya, çıldırtmaya geldik

18 günde yaptıklarımıza bu kadar kıskançlık duyuyorlarsa, düşünsenize 1800 günde bunlar çıldıracak, çıldıracak. Olsun, olsun biz rakiplerimizi hizmetlerimizle, güler yüzümüzle, samimiyetimizle, sevgi, saygı, ahlak , vicdan ve adalet anlayışımızla çıldırtmaya geldik, çıldırtmaya geldik onları.”

Tüm diğer partililerin de kendisine oy vereceğini söyleyen İmamoğlu vatandaşlardan beş istekten bulundu:

“Bir: Çok çalışıcağız.

İki: Herkesin evini ziyaret etmemiz lazım.

Üç: Bayramda annelerinizi, babalarınızı ve büyüklerinizi ihmal etmeyin ve benim onların bayramını kutladığımı söyleyin.

Dört: Bayramda memleketlerine ve tatile gidenlerin mutlaka geri dönmelerin istiyorum.

Beş: Sandıkta görev alacağız” dedi.

İmamaoğlu aynı gün içinde 5. ilçe olarak ziyaret ettiği Kartal’dan Ataşehir’e geçti iftarını açmak üzere. Zaman darlığından dolayı ziyaretinin esas amacı olan futbol turnuvası ödül törenine ise katılmadı.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı