Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaGENELEmek Partisi 1 Mayıs'a Çağırıyor

Emek Partisi 1 Mayıs’a Çağırıyor

Seçim çalışmasının sıcaklığıyla 1Mayıs çalışmalarına başlayan Emek Partisi Kartal İlçe Örgütü; Nisan ayının ilk haftasında yaptığı afişlerle ve dağıttığı bildirilerle Kartal halkını kendi talepleri üzerinden 1 Mayıs’a hazırlanması çağrısı yaptı.

Nisan ayının son haftasında ise Emek Parti ve Emek Gençliği üyelerini Kartal’da kurdukları standa bildiri dağıtırken ve gençliğine ise afiş yaparken rastladık.

Emek Partisi Kartal İlçe Başkanı Hülya Özdemir’e standın başındayken sorduk 1 Mayıs çalışmalarını.

Hülya Özdemir: ” Kartallı işçi ve emekçiler 1 Mayıs’la partimiz Emek Partisi’ni özdeş görmektedir. Bundan hareketle Nisan ayının ilk haftasından itibaren bildirilerimizle ve afişlerimizle fabrika ve işyerlerinin önünde olmaya başladık. İşçi ve emekçileri sadece 1 Mayıs’a çağırmadık aynı zamanda kendi özgün taleplerini belirlemelerini ve genel taleplerle birleşmelerini istedik. Örneğin Cesur Çuval işçilerinin, Belediye işçilerinin ya da Hastanedeki işçi ve emekçilerin kendilerine özgü sorunları var. Ama aynı zamanda işçi sınıfı olarak ortak ve genel taleplere sahipler. Aynı zamanda siyasi bir mücadeleyi gerektiren bu talepler etrafında birliği 1 Mayıs alanında oluşturmak üzere çağrılar yaptık. Bugün ise burada Kartal halkına seslenmekteyiz.

Ama esas olarak Kartal halkının her 1 Mayıs’ta ortaya çıkan heyecanını ve coşkusunu yaşıyoruz halkımızla birlikte. Bu heyecanımızı 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma gününe hep birlikte taşıyacağız.”

Birlik, Mücadele ve Dayanışma ise Emek Partisi ve Türkiye İşçi Partisi üyelerinin yan yana dağıtıkları bildirilerde ve taleplerde somutlaşmaktaydı Kartal Bankalar Caddesinde.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş