Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELEmek Partisi, Kartal Belediye Meclis üyesi adaylarını açıkladı

Emek Partisi, Kartal Belediye Meclis üyesi adaylarını açıkladı

EMEP Kartal Belediye Meclis Üyesi adayları Yasemin Tiryaki ve Gülabi Taşkın oldu. EMEP Kartal ilçe binasında yapılan toplantıyla açıklanan adaylar; ‘işçi sınıfı direnişlerine ev sahipliği yapmış Kartal’da başta Kartal Belediye işçileri olmak üzere işçi ve emekçilerin yöneteceği bir kent için çalışacağız’ dediler.

Yüksel Fırat/Kartal

Toplantının ardından EMEP İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Doğan, Kartal İlçe Başkanı Hülya Özdemir Özsarıkamış, Kartal Belediye Meclis üyesi adayları Yasemin Tiryaki ve Gülabi Taşkın Kartal’ın Sesi gazetemizi ziyaret ederek seçime ilişkin düşüncelerin paylaştılar.

Kartal İlçe Başkanı Hülya Özdemir Özsarıkamış, “Emeğin kenti Kartal’da iki meclis üyesi arkadaşımızla seçime giriyoruz” derken İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Doğan, İstanbul’da 7 ilçede belediye başkan adayı ile 39 ilçede ise meclis üyesi adayları ile seçime girdiklerini belirtti.

Doğan, Belediye başkanı adaylıklarını özellikle işçi sınıfının en yoğun olduğu ilçelerde gösteriyoruz. Bu ilçelerde patronlar mevcut burjuva partilerden kimisi belediye başkanı, kimisi meclis üyesi, kimisi milletvekili bunun karşısında üretimde esas emeği olan alın teri döken işçi ve emekçilerin aday olarak çıkmaktadır.

Yani emekle sermayenin arasındaki derin çelişkiye bağlı olarak, yani patron mu işçi mi? Bir tarafta patronların aday gösterildiği partiler, diğer taraftan işçileri adayı gösteren bir parti ile işçi adaylar kendi patronlarına karşı mücadele edecekler.

Kartal Belediye Meclis Üyesi adayı Yasemin Tiryaki, “Kartal tarihsel olarak büyük işçi direnişlerine ev sahipliği yapan bir kent” olduğunu söyleyip Kartal Belediye işçilerine dikkat çekti. Tiryaki, Kartal Belediyesi’nde 3 bin civarında işçi ve emekçi çalışıyor ve belediye hizmetlerinin tümünü bu arkadaşlar yapmaktadırlar. Ancak yönetimde bu işçiler yok. Onlarla birlikte belediyenin, öncelikle belediye işçilerinin ve tüm işçi emekçilerin örgütlülüğü ve yönetimiyle tüm halka hizmet eden bir kuruma dönüşeceğini anlatacağız ve örgütleyeceğiz”

Kartal Belediye Meclis Üyesi adayı Gülabi Taşkın ise Kartallıların Kartal’ı terk etmek zorunda kaldığına dikkat çekerek; “Kentsel dönüşümlerle zenginleri getirip yoksulları Kartal’da atma planları yapılmaktadır. Biz Kartallıyız ve kentimize sahip çıkacağız.” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı