Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaEMEKEmekliler "Artık Yeter Geçinemiyoruz" diyerek faturaları yaktılar.

Emekliler “Artık Yeter Geçinemiyoruz” diyerek faturaları yaktılar.

İstanbul Kartal’da Emekliler Birleşiyor Platformu panel ve eylem gerçekleştirdi.

 

Emekliler Birleşiyor Platformu kurucuları ve emekliler Kartal Hasana Ali Yücel Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek yeni yol haritalarını ve yapacaklarını tartışıp ardından basın açıklaması ile “Artık Yeter Geçinemiyoruz” dediler.

 
Kartal Hasana Ali Yücel Kültür Merkezi’nde saat 12.00’de başlayan panelde sadece divan değil katılımcılarda kürsüyü yoğun bir biçimde kullanarak bugüne kadar emeklilerin örgütlülüğü ve mücadelesi üzerinden bugün ne yapmalı sorusuna cevaplar aradılar. Dernek, sendika ve siyasi parti olarak örgütlenmek gibi seçenekler üzerinden bir tartışma sürdü.
Panelin ardından saat 15.00’de ise Emekliler Birleşiyor Platformu ve eylemi destekleyenler Kartal Meydanında bir araya gelerek bir basın açıklamasıyla “Artık Yeter Geçinemiyoruz” diyerek faturaları yaktılar.
Emekliler Birleşiyor Platformu adına basın açıklmasını okuyan Aysel Lüle ” Milyonlarca emekli elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemediği için enerjileri kesildi, karanlığa ve soğuğa mahkum kaldı” dedi. Aysel Lüle devamında;
“Artık yeter geçinemiyoruz. Faturalara yansıtılan zamları kabul etmiyoruz. Zamların geri çekilmesini talep ediyoruz” dedi.
Lüle basın açıklamasını ” İstanbul’dan iktidara sesleniyoruz. 13,5 milyon emekli geçinemiyoruz. Maaşlarımızın yeniden güncellenerek en düşük emekli aylığının asgari ücret düzeyine 4253 TL’ye yükseltilmesini talep ediyoruz” diyerek tamamladı.
Basın açıklaması ardından emekliler “Artık Yeter Geçinemiyoruz” diyerek faturaları yaktılar.
 
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı