Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaKARTAL"en iyisi yeni bir aşka başlamalı bu bahar"

“en iyisi yeni bir aşka başlamalı bu bahar”

“en iyisi yeni bir aşka başlamalı bu bahar”

Yazar karikatürist Hasan Seçkin buğusu üzerinde somun ekmek tazeliğinde olan yeni kitabı “en iyisi yeni bir aşka başlamalı bu bahar” adlı şiir kitabını yeni umutlara diyerek imzaladı.

Kartal Sanat Sokak Hasat Sanat Atölyesinde gerçekleşen imza etkinliğinde okurlar, yazar okurlar söyleşerek imzalı kitaplarını aldılar.

Yazar Seçkin’in “baharları” yaşamın yeni yaprağı gibi hep tazedir. Seçkin 70’li yıllardan bu yana her baharın içinde aktif olarak yer almış bir yazar, karikatürist olarak tarihin tanığı ve bundan dolayıdır ki; ‘Bir yoldaşımız, haklı olarak soruyor: Yarın 2 Temmuz… Sivas kıyımı, yıldönümü!.. Bu imza da nereden çıktı!.. Doğrusu çok haklısın yoldaş!.. Doğrusu bu dervişin işlerine akıl erdirmek namümkün!.. Belki de kitabında bir kaç satır ‘değinmiştir’!.. Bakalım, göreceğiz!. 12 Eylül’den bu günlere öyle bir geçti ki zaman!.. Baskı zam zulüm… ve bugün 2 Temmuz MADIMAK… GEZİ… Cumartesi Anneleri!..’ diyerek niye bugün imza etkinliğini yaptığını açıklamaktadır.

Seçkin’in “en iyisi yeni bir aşka başlamalı bu bahar.” adlı şiir kitabı tüm bu sürecin yaratımı olan bir şiir kitabıdır. Her koşulda “bahara” ve “aşka” çağıran bir şiir kitabı…

Seçkin gazetemiz için yazar avukat Casim Yılmaz’ın sorularını cevapladı. Hasan Seçkin’in “en iyisi yeni bir aşka başlamalı bu bahar” adlı kitabında “bu bahar” şiirini Menderes İnanç seslendirdi.

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı