Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaGÜNCEL‘Engelsiz Kartal Yürüyüşü’ ve ‘Engelsiz Yaşam Festivali' Yapıldı

‘Engelsiz Kartal Yürüyüşü’ ve ‘Engelsiz Yaşam Festivali’ Yapıldı

Kartal’da, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Kartal Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Kartal Şubesi iş birliğiyle, ‘Engelsiz Yaşam Festivali’ düzenlendi.

Kartal/Yüksel Fırat

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü organizasyonuyla düzenlenen Engelsiz Yaşam Festivali, saat 10.00’da Neyzen Tevfik Meydanı önünden Kartal Belediyesi Etkinlik Çadırına doğru bando ekibi ve maskotların eşliğinde gerçekleşen ‘Engelsiz Kartal Yürüyüşü’ ile başladı.

Engelsiz Kartal Yürüyüşünü   Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel engelli vatandaşlar ve aileler birlikte yürüdüler.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in, başkan yardımcılarının, ADD Kartal Şube Başkanı Hülya Arkan, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı etkinlik Etkinlik Çadırı ve Organik Pazarda yapıldı.

Kartal Belediyesi Etkinlik Çadırında açılış konuşmasını gerçekleştiren Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel;

Sadece bugun değil, yıl boyu bir dayanışma göstermeye çalışıyoruz, çok iyi biliyoruz ki, sayılarımız az değil. Daha çok öğrencimize ulaşma çabasındayız. Bu yüzden Kartal’da dernekleşme sürecini de organize etmeye, bu süreci toparlamaya çalışıyoyuz.
Engelsiz bir kent oluşturmak için çalıştıklarını ve engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalara devam edeceklerini belirten Yüksel, Farklı derneklerimiz, uzmanlaşan derneklerimiz var, çabamız tüm dernekleri bir çatı altında büyütmek ve her komşumuza ulaşabilmek, dedi. Burada birbirinden kıymetli gösteriler hazırlayan hem özel hem devlet okullarımız var. Her birine ulaşabilmenin yollarını arıyoruz. Ama evinde ulaşamadığımız komşularımız da var. Okula buluşamayan öğrencilerimiz de var. Dernek çatısı altında her haneden her evde bu bilgilere de ulaşmaya da çalışıyoruz. Bu bir takım işidir, burada herkes takım arkadaşımız. Burada sizlerde çocuklarınızın etkinliğinde buluşuyorsunuz. Biz de hizmetlerimizi arttırmaya devam edeceğiz. 3 Aralık Dğnya Engelliler Günümüz kutlu olsun.” dedi

Türkiye Sakatlar Derneği Kartal Şube Başkanı Ayhan Alkan, “Bugün burada igtiyaç ve sıkıntılarımızı anlatmayacağız. Kartal’da yaklaşık 8000 engellimiz var. Bizlere ulaşmamış bir çok engelli aileler var. Türkiye Sakatlar Derneği olarak hep birlikte olmalıyız. Örgütlü mücadelemizle ihtiyaçlarımızı, haklarımızı dile getirmeliyiz. Birlikten kuvvet doğar. Biz çok şanşlıyız. Çünkü böyle bir belediye başkanımız var. Bize her zaman kapılarını açarç İhtiyaç halinde her zaman el uzatan bir belediye başkanımız var. Bizler birlik olacağız ve haklarımızı, ihtiyaçlarımızı yüksek sesle dile getireceğiz. Tekrar teşekkür ediyorum.”

Şehit Recep Büyük Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu ve Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Down Sendromlu Çocuklar Vurmalı Çalgılar Ritim Atölyesi’nin de yer aldığı festivale, ses sanatçıları Erol İkisivri ile Günay Çulha konser ile renk kattı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş