Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANATEski Kartal Stad Meydanında Açık Sinema

Eski Kartal Stad Meydanında Açık Sinema

‘Arabalı Sinema Günleri’ kapsamında araçları ile Eski Kartal Stad Meydanı’na gelen vatandaşlar, kurulan dev ekrandan “Bayii Toplantısı” filmini izledi.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü geçen yıl düzenlediği “Nostaljik Sinema Günleri” ile yakın tarihe ait açık hava sinema kültürünü yaşanır kılmıştı. Eski model bir pikap araç mahalleleri ve merkezi dolaşarak filmi anonsu yapılmış, zemini toprak olmasa da eski yazlık sinemaları duyumsatan ‘Kartal Meydanı Açık Hava Sinemasında filmler izlenmişti.
Bu sene ise pandemi koşulları ve tedbirleri kapsamında sinema günleri başladı. Ancak bu kez Nostaljik Sinema Günleri”  olarak değil, ‘Arabalı Sinema Günleri’ olarak Eski Kartal Stad Meydanında başladı.
Saat 21.00’de başlayacak film için 100’ü aşkın araba saat 20.00 civarında alana girmeye başladı. Daha önceden belirlenmiş park çizgilerinden dolayı şoförler sorunsuz biçimde dev ekrana karşı parklarını gerçekleştirdiler.
 ‘Arabalı Sinema Günleri’nin ilk filmi “Bayii Toplantısı” Eski Kartal Stad Meydanına kurulan dev ekranda izlendi. İzleyiciler araçlarını çizgilerle belirlenmiş park yerlerine çekerek; Kartal Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak ikram edilen yazlık sinemaların vazgeçilmezi olan patlamış mısır, çekirdek ve gazoz eşliğinde arabaları içinden izlediler filmi.
Kartal Belediyesi, “yeni normal” sürecinin başlamasıyla birlikte, 14 Haziran’a kadar ‘Arabada Sinema Günleri’ etkinlikleri kapsamında filmler izleyebilecekler. https://kartalinsesi.org/kartalda-arabali-sinema-gunleri/
“Kartallı Komşularımızı Çok Özlemiştik”
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, uzun süredir koronavirüsü salgınından dolayı kültürel etkinlik yapamadıklarını, yeni normal sürecinin başlamasıyla kültür-sanat etkinliklerinin artarak devam edeceğini kaydederek,“Koronavirüs ile mücadele kapsamında komşularımızın sağlığını gözeterek kültür sanat etkinliklerimizi durdurmuştuk, online ortamda etkinliklerimiz devam ediyordu; ancak uzun zaman sonra ilk kez açık havada etkinliklerimizde bir arada oluyoruz. Tabii ki sosyal mesafe kuralları çerçevesinde oluyor bütün etkinliklerimiz. Virüs etkisini tamamen yitirene kadar belirlenen kurallara uymaya devam edeceğiz hep birlikte. Bu noktada komşularımın da ciddiyetle kendi önlemlerini alacağına inanıyoruz. Hem açık hava tiyatro etkinliklerimiz, hem de arabada sinema günleriyle Kartallı komşularımızı kültürel etkinliklerle buluşturmaya devam ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş