Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELEtap1 ve Etap2 Planlarında Yeni Gelişme

Etap1 ve Etap2 Planlarında Yeni Gelişme

Kartal Belediyesi Haziran ayı içinde Etap 1, Etap 2 ile ilgili planları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na onaylatmayı hedefliyor.

 
Etap 1 Etap 2 Kartal Belediyesi’nin önerisi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının  kabulü sonrasında 12 Ekim 2013 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla  Batı Merkez Projesi adı altında “riskli alan” ilan denile alan.
8 yıldır vatandaşlar bu bölgede deprem korkusu ve mağduriyetle yaşamaktadırlar. Yine bu dönem “riskli alan” gerekçesiyle Yavuz Selim Devlet Hastanesi tasfiye edildi. Bölge harabe bir görünüm kazanmaya başladı.
Yıllardır Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Kartal Belediyesi arasında gidip gelen Etap 1, Etap 2 planlarında yeni bir aşamaya gelindi. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel uzun süredir Kartal’da bekleyen planların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teslim edildiğini belirtti.
Muhtarlar Haziran ayı toplantısı Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in başkanlığında yenilenen Yakacık Çarşı Mahallesi Bayram Demirkol Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi.
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel muhtarlar toplantısında yaptığı açıklamada  Etap 1, Etap 2 ile ilgili planları bakanlığa teslim ettiklerini ve onların da eksikleri bildirdiklerini belirterek Haziran ayı içinde yeniden temas kurup planı onaylatmayı hedeflediklerini ifade etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı