Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaKARTALFatih Erbakan, Seçim sonrası ilk örgüt ziyaretini Kartal’a yaptı

Fatih Erbakan, Seçim sonrası ilk örgüt ziyaretini Kartal’a yaptı

Fatih Erbakan, “Özellikle cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucu üzerinden belirleyici etkiye sahip olan Yeniden Refah Partimiz, yüzde 3’e yakın bir oy almış ve 5 milletvekiliyle seçimlerin çok açık ve net bir şekilde kazanan partisi olmuştur. Bu başarıyla 21 sene aradan sonra Milli Görüş’ü Yeniden Refah Partisi’yle yeniden meclise taşımak nasip oldu” dedi.

Kartal/Yüksel Fırat

Fatih Erbakan, seçim sonrası ilk ziyaretini Kartal’a yaptı. Erbakan, partisinin Kartal İlçe Binası’na “Mücahit Erbakan” sloganı ile girdi. Erbakan, ilçe örgütüne yaptığı ziyarette yerel basın ile kahvaltıda buluştu.

Toplantıya, MYK Üyeleri, Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Mustafa Doğan, Refah Partisi Kartal İlçe Başkanı Nevzat Şavluk, İstanbul 1.bölge Milletvekili adayı Davut Güloğlu, Yeniden Refah Partisi Kartal İlçe yönetim kurulu üyeleri ve gazeteciler katıldı.

Kahvaltılı toplantı açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi Kartal İlçe Başkanı Nevzat Şavluk, “Şimdi ikinci hedefimiz, Milli Görüşü iktidara taşımak ve Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtmaktır.” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise konuşmasında seçimleri değerlendirerek; . “Çıtayı daha da yukarıya çıkartacağız ve 2028 seçimlerinde partimizi iktidara taşıyacağız” dedi.

Erbakan, “Özellikle cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucu üzerinden belirleyici etkiye sahip olan Yeniden Refah Partimiz, yüzde 3’e yakın bir oy almış ve 5 milletvekiliyle seçimlerin çok açık ve net bir şekilde kazanan partisi olmuştur. Bu başarıyla 21 sene aradan sonra Milli Görüş’ü Yeniden Refah Partisi’yle yeniden meclise taşımak nasip oldu” dedi.

Erbakan, sözlerini Millet İttifakı içindeki partileri hedef alarak sürdürdü. Erbakan, “Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçilmeye muvaffak olamamış ancak cumhurbaşkanı olacağım diye oyları sıfıra yakın 4 tane partiye bol keseden, korkak bir şekilde 2 grup kurulacak kadar sayıda 40 milletvekilini dağıtmıştır.”

Kartal’ın Sesi gazetesi olarak Erbakan’a sorduğumuz “Partiniz 6284 ile anılıyor” tespitimize cevaben:

Fatih Erbakan; “6284 ile ilgili bizim söylediğimiz şu: bu kanun içerisinde hukuka aykırı bir takım kısımlar var. Bunlardan bir tanesi, ‘İddia sahibi iddiasını ispat etmekle mükelleftir’ kaidesi hukukun olmazsa olmaz temel kaidesidir. 6284 bu bakımdan eksik bir kanundur.

Diğer taraftan ‘Suçun belirliliği ilkesi’ diye hukukta bir ilke var. 6284’te bu eksik bırakılmış. Psikolojik şiddet, ekonomik şiddet, duygusal şiddet. Peki ne olursa duygusal şiddet olacak? Ne olursa ekonomik şiddet olacak? Bunlar  açıklanmamış. Bunalar ayrıntılı bir şekilde yazılsın ve aynı zaman da ispat yükümlülüğü getirilsin. Bunu söylüyoruz” dedi.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı