Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAGelecek Partisi Üsküdar Kongresinde Davutoğlu, Süper Lig'den Düştük"

Gelecek Partisi Üsküdar Kongresinde Davutoğlu, Süper Lig’den Düştük”

Gelecek Partisi Üsküdar Kongresinde Davutoğlu, Süper Lig’den Düştük”

Gelecek Partisi Üsküdar ilçe başkanlığı, Ataşehir’de bulunan Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde 1’inci olağan ilçe kongresini Gelecek Partisi lideri Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla  gerçekleştirdi. Kongrede mevcut başkan Şinasi Kuytak güven tazeledi.

 

GELECEK PARTİSİ’NİN BÜYÜMESİNE HİÇ KİMSE ENGEL OLAMAYACAKTIR

Kongrede delegelere hitap eden İlçe Başkanı Kuytak: “Biz bugün bu salondan bütün Üsküdar’a bir mesaj veriyoruz. Biz bu salondan artık Üsküdar’da biz de varız diyoruz. Buradan Üsküdar’da Gelecek Partisi’nin gücünü gösteriyoruz. Birileri bize engel çıkarsa da; kongremizi komşu ilçemiz Ataşehir’de yapmak durumunda kalsak da; gelecek umuduna olan inancımızdan asla vazgeçmiyoruz. Hiç merak etmesinler, salon da vermeseler, elektriği de kesseler Gelecek Partisi’nin büyümesine hiç kimse engel olamayacaktır.” Dedi.

 

ÜSKÜDAR’IN 33 MAHALLESİNE GELECEK PARTİSİ’NİN HEYECANINI TAŞIYACAĞIZ

Kuytak sözlerinin devamında: “Üsküdar Meydanı’na, sahiline, boğaza, Kız Kulesi’ne, Çamlıca Tepesi’ne, dahası Üsküdar’ın 33 mahallesine Gelecek Partisi’nin heyecanını taşıyacağız. Genel Başkanımıza buradan bir söz söz veriyoruz. Sayın Genel Başkanım: partimizi Üsküdar’da en güçlü parti yapmak için var gücümüzle çalışacağız. Ben Üsküdar’da bu coşkuyu büyüten, gelecek umudumuzu yeşerten bütün yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sağolun, varolun.” İfadelerine yer verdi

 

HEM BU DEVEYİ GÜDECEK HEM DE BU DİYARDA KALACAĞIZ

Kongre konuşmasını gerçekleştiren Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin: “Sözlerime dün aramızdan ayrılan Yedi Güzel Adamın son çınarı kıymetli büyüğümüz Rasim Özdenören’i rahmetle anarak başlamak istiyorum. Rasim Özdenören’e Allah’tan rahmet diliyorum. O’nun bir sözü ile konuşmama başlıyorum ne demişti ulu çınar: “Hem bu deveyi güdecek hem de bu diyarda kalacağız” demişti. Çünkü deve de bizim diyar da bizim. Evet, bu zor siyasi iklimde bu diyardan gitmeyenlere, işte bu salonda olduğu gibi mücadeleyi seçenlere, yol arkadaşlarıma, sizlere, bu umudu büyüten gelecek gönüllüsü arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sağolun var olun.” Dedi.

Gelecek Partisi lideri Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu da, kongrede yaptığı konuşmada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Davutoğlu’nun konuşmasında dikkat çeken satır başlıkları

 

SÜPER LİG’DEN DÜŞTÜK

Ben başbakanlığı bıraktığımda 860 milyar dolardı milli gelirimiz. Türkiye, dünyanın 16. ekonomide Şimdi 700 milyar dolara geriledi. Dünyada 21. ülkeyiz. İlk 20’den düştük. Süper Lig’den düştük.”

 

BUGÜNKÜ AK PARTİ, O SİZİN OY VERDİĞİNİZ AK PARTİ DEĞİL

“Bugünkü AK Parti, o sizin oy verdiğiniz AK Parti değil. İkincisi, Bahçeli oturuyor orada. 28 Şubat’ta başörtülüler özgürlükleri için insan koridoru oluştururken, başörtülü seçilen milletvekilini başını açtırarak mescide sokan, Erdoğan’a idam sicimi atan Bahçeli.”

 

O ZAMAN DA VARDI YOLSUZLUKLAR, GÖRÜYORDUM VE ENGELLEMEK İÇİN YOLA ÇIKMIŞTIM

“O zaman da vardı yolsuzluklar, görüyordum ve engellemek için yola çıkmıştım. Ama herkes korkuyordu, diyorlardı ki Sayın Başbakan bir yerde karşımıza çıkar.

Bir müteahhidin o zaman ki ifadesini söylüyorum; ‘Sayın Davutoğlu çok dürüst, sistemi temizliyor ama kendisiyle müzakere edemiyoruz.’ Ben de dedim ki söyleyin o müteahhide Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ile müzakere edecekleri bir şey yok.”

Davutoğlu, protokol konuşmalarının ardından vatandaşlarla fotoğraf çekildi. Mevcut başkan Şinasi Kuytak’ın yeniden ilçe başkanı seçildiği kongreyi yerel ve ulusal pek çok basın mensubu takip etti.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş