Çarşamba, Nisan 24, 2024
Ana SayfaGÜNCELGenç Parti, CHP adaylarını destekleyeceğini açıkladı

Genç Parti, CHP adaylarını destekleyeceğini açıkladı

Genç Parti tüm seçim çevrelerinde Cumhuriyet Halk Partisi adaylarını destekleme kararı aldı. Genç Parti Genel Başkanvekili Burçin Şahindur,”Parti olarak, Sayın Özel’in ayrım gözetmeksiniz tüm demokratları davet ettiği Türkiye İttifakı çağrısını olumlu karşıladığımızı ve 31 Mart yerel seçimlerinde tüm seçim çevrelerinde Cumhuriyet Halk Partisi‘nin adaylarını destekleyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.” açıklaması yaptı.

Genç Parti yaptığı açıklamada: “Ülkemiz 31 Mart yerel seçimlerine kutuplaştırılmış bir siyaset ikliminde gidiyor. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı’nın, seçmenleri partisine oy vermedikleri müddetçe hizmet alamamakla tehdit ettiği, emeklileri açlığa ve yoksulluğa mecbur ettiği günlerden geçiyoruz. Türkiye siyasi tarihi, vatandaşlarımızın siyasi tehdit ve şantajlara sandıkta pabuç bırakmadığı sayısız örnekle doludur.
Tek adam rejiminin ülkeyi içine soktuğu girdaptan ve ekonomik darboğazdan kurtarabilmek, yerel seçimler sonrası yeni kemer sıkma politikalarına maruz kalmamak adına 2023’te yapılan genel seçimlerde yürütme gücünü eline alan Cumhur İttifakı’nı, 31 Mart’taki yerel seçimler marifetiyle sandıkta dengeleyebilmek seçmenlerimizin elindedir.
31 Mart’ta vatandaşlarımız kamu gücünü oya dönüştürerek, yerel seçimlerde birkaç belediye daha fazla kazanmak için tehdit dili kullanan, seçmeni azarlayan Cumhur İttifakı ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Özgür Özel’in ilan ettiği Türkiye İttifakı arasında bir tercihte bulunacaktır.
31 Mart yerel seçimlerini Cumhur İttifakı’na sandıkta bir ders vermenin, yanlış ekonomi politikalarına, hukukun üstünlüğünü ayaklar altına alan hatalara karşı çıkmak için büyük bir fırsat olarak değerlendiriyoruz.
Tüm bu gerekçelerle Genç  Parti olarak, Sayın Özel’in ayrım gözetmeksiniz tüm demokratları davet ettiği Türkiye İttifakı çağrısını olumlu karşıladığımızı ve 31 Mart yerel seçimlerinde tüm seçim çevrelerinde Cumhuriyet Halk Partisi‘nin adaylarını destekleyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”
Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı