Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANATGençlik Senfoni Orkestrası’ndan 100. Yıl Konser

Gençlik Senfoni Orkestrası’ndan 100. Yıl Konser

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Gençlik Senfoni Orkestrası, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında, Bülent Ecevit Kültür Merkezi sahnesinde unutulmaz bir konsere ev sahipliği yaptı.

Geceye, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen; Kartal Belediyesi Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, Başkan Yardımcıları Adem Uçar ve Bayram Ali Baştan, birim müdürleri ile dinleyiciler katıldı.

Şef-solistliğini Hakan Şensoy’un yaptığı Gençlik Senfoni Orkestrası, konser performansı boyunca; Selanik Türküsü, Sarı Gelin, İzmir Marşı, 10. Yıl Marşı gibi eserleri seslendirdi. Gecenin sonunda, orkestranın sahne performansı, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Atatürk’ün Dinlediği Aynı Kemandan Selanik Türküsü

Gecenin en duygusal anlarından biri ise, şef Hakan Şensoy’un, Mustafa Kemal Atatürk’ün çok sevdiği türkülerden biri olan, Selanik Türküsü’nü seslendirdiği anlar oldu. Şef Hakan Şensoy, Selanik Türküsü’nü, Atatürk’ün başkemancısı Enver Kapelman’ın Atatürk’ün huzurunda çaldığı aynı kemanla icra etti. Eserin icrası sırasında, salondaki yüzlerce insan duygu dolu anlar yaşadı.

Gecenin sonunda, Prof. Canan Gürmen ve Kartal Belediyesi Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, Şef Hakan Şensoy’a plaket ve çiçek takdim etti. Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, sanatçı Hakan Şensoy’a ve tüm orkestra üyelerine teşekkürlerini sunarak, Kartal Belediyesi’nin sanatın her dalını desteklemeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş