Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaGÜNCELGinko Çocuk'tan üç yeni kitap

Ginko Çocuk’tan üç yeni kitap

Ginko Çocuk’tan üç yeni kitap

Ginko Çocuk, “Hayal Gücü” mini seriden “Kesesini Arayan Kanguru” ve “Şemsiyesini Arayan Kanguru”, “Bilginlerin Omuzları Üzerinde” serisinden de “Hangi atomlardan meydana geliyor? Madde, henüz bilmediklerimiz…” kitabını yayımladı.

Ginko Çocuk iki ayrı seriden üç yeni kitap yayımladı.

Bilim Düşün Kitaplığı’ndan, “Bilginlerin Omuzları Üzerinde” adıylayeni bir seri yayımlamaya başlayan Ginko Çocuk’un bu serideki ilk kitabı “Hangi atomlardan meydana geliyoruz? Madde, henüz bilmediklerimiz…” adını taşıyor.

Anna Alter tarafından yazılan kitapta, Alter, Dünya çapında tanınan fizikçi Étienne Klein ile birlikte genç okura maddeyi çeşitli yönleriyle tanıtıyor. Madde hakkında bilinenleri sorgulatan, çözülmeyen sırları üzerinde düşündüren eser, karikatür tadında birçok renkli çizimle destekleniyor.

Popüler bilim yazıları alanında uzmanlaşmış bir gazeteci ve astrofizikçi olan Anna Alter, çeşitli gazete ve dergilerde düzenli yayımlanan makaleler yazmanın yanı sıra birçok popüler bilim kitabının yayına hazırlanmasında önemli roller üstlendi. Bilginlerin Omuzları Üzerinde dizisini ise konunun uzmanlarıyla işbirliği içerisinde özel olarak çocuklar için kaleme aldı.

Thanh Portal’ın resimlerini çizdiği kitabı, Ferhat Sarı Türkçe’ye çevirdi. 

Hayal Gücü” serisi”

Ginko Çocuk tarafından yayımlanan ikinci serinin ismi, “Hayal Gücü”. Mini bir seri olarak tasarlanan bu serinin ilk iki kitabı, “Kesesini Arayan Kanguru” ve “Şemsiyesini Arayan Kanguru” adlarıyla yayımlandı.

Kanguruya hayat veren yazar Çiğdem Keleş ve illüstratör Begüm Manav, büyümenin cesaret gerektirdiğini ve her zorluğun üstesinden hayal gücü ile gelinebileceğini renkli bir şekilde işliyor.

Hayal gücü mini serinin, ikinci kitabının da ana konusu, Şemsiyesini Arayan Kanguru. Rüzgâra kapılan şemsiyesinin peşine düşen Küçük Kanguru oradan oraya koştururken hiç ummadığı şeyler buluyor: Yeni arkadaşlar, birbirinden yaratıcı fikirler ve dayanışma.

Çocuklar ve gençler için kitaplar yayımlayan Ginko Çocuk, çocuklarla çalışan herkes için kitaba özel hazırlanan ücretsiz okuma etkinliklerini de internet sayfası üzerinden okuyucuya sunuyor.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı