Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaMANŞETGökhan Yüksel, İmamoğlu'nun İstanbul için proje tanımına katıldı

Gökhan Yüksel, İmamoğlu’nun İstanbul için proje tanımına katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Hilton İstanbul Bomonti Otel’de düzenlenen “İstanbul Çözümleri Tanıtım Toplantısı”nda İstanbul için projelerini anlattı. İmamoğlu, “İstanbul’u yeniden ayağa kaldıracağız. İstanbulluyu özgür, mutlu ve müreffeh günlere kavuşturacağız. Bunun için enerjimiz, tecrübemiz, vizyonumuz ve kadromuz var.” ifadelerini kullandı.


İmamoğlu projelerini tanıttığı toplantıda partililere ekonomiden turizme, kültür sanattan ulaşıma değin projelerini ve hedeflerini anlattı. Projelerin tanıtıldığı toplantıya CHP İl Yönetiminin yanı sıra CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel, Kartal CHP İlçe Başkanı Muammer Çelebi ve meclis üyesi adayları katıldı.
İstanbul’un üç önemli sorunu var diyen İmamoğlu, “Ekonomi, ekonomi, ekonomi. Sokağa çıkın, siz de göreceksiniz. Çarşıda pazarda insanlarla konuşun, ekonomik çöküşün derinliğini, insafsızlığını siz de anlayacaksınız. Ekonomi gerçekten kötü. İstanbullu burnundan soluyor. İstanbullunun mutfağını ateş almış. Siyasetten nemalanan küçük bir azınlık dışında gelecek korkusu tüm İstanbul’u sarmış. İşsizlik almış başını gidiyor. Umutsuzluk 7 tepenin dışına taşmış.” dedi.
Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:
-İstanbul adil bir kent olacak, yeşil bir kent olacak, yaratıcı bir kent olacak, ama aynı zamanda kadın dostu bir kent olacak. Girişimci dostu bir kent olacak. Engelli ve çocuk dostu bir kent olacak. Öncelikli işimiz, öncelikli derdimiz; İstanbul’daki hayat pahalılığı. Biz İstanbullunun cebinden çıkan parayı mümkün olduğunca azaltacağız. İstanbullulara verilen sosyal yardımları mümkün olduğunca artıracağız. 
-Bizim İstanbul’daki hayat pahalılığıyla mücadelede formülümüz: 4 artı 1’dir. Çok önemli dört harcama kaleminde İstanbullunun cebinden çıkan parayı azaltacağız. İstanbullunun gıdaya harcadığı parayı azaltacağız. İstanbullunun ulaşıma harcadığı parayı azaltacağız. İstanbullunun eğitime harcadığı parayı azaltacağız. İstanbullunun suya harcadığı parayı azaltacağız. Bunlar, İstanbulluya rahat nefes aldıracak. Bunlara ek olarak +1 diyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardım bütçesini üç katına çıkaracağız ve bu kaynağı vatandaşa sunacağız.
-Yeni bebeği olan bir anne, çocuğu 4 yaşına gelene kadar ulaşımdan ücretsiz yararlanacak. Çocuklar 12 yaşına kadar toplu taşıma araçlarına ücretsiz binecek. Öğrencilerin aylık 85 TL olan kartını 50 TL’ye düşüreceğiz. 25 yaşın altındaki tüm gençler toplu taşıtlardan yüzde 40 indirimli faydalanacak. Toplu taşımada ilk aktarmalar ücretsiz olacak. 
-Biliyorsunuz hep bir “İstanbul İttifakı”ndan bahsediyorum. Biz, İstanbullunun gönüllü emeğinden, bilgisinden, görgüsünden, deneyiminden faydalanıp kenti ayağa kaldıracağız. Yapacağımız tüm bu projelerde gönüllü emek koyan, katkı sunan yurttaşlarımız da ulaşımdan ücretsiz faydalanacak. Resmi ve dini bayramlarda da toplu taşıma tüm halkımıza ücretsiz olacak.
-Suda hanelere yüzde 40 indirim yapacağız. 5 yılın sonunda altyapı çalışmalarını tamamladığımızda, İstanbullu musluktan temiz su içebilecek. Üzerine basa basa söylüyorum: Bazıları çılgın fikirler peşinde koşuyor olabilir. 
-Bugün bu şehirdeki her dört gençten biri işsiz. İnsanlarımız artık iş bulma umudunu dahi kaybediyor. Biz İstanbul’da yüzde 15’lere varan toplam işsizlik oranını tek hanelere düşüreceğiz. ‘Bu iş yerel yönetimin işi değil’ demeden, somut ve gerçekçi çözüm önerilerimizi ortaya koyacağız

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş