Çarşamba, Haziran 29, 2022
Ana SayfaKARTALGökhan Yüksel'den Gönüllü Öğretmenlere Ziyaret

Gökhan Yüksel’den Gönüllü Öğretmenlere Ziyaret

Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  gönüllü öğretmenlkerinin  3D yazıcı ve lazer tezgah ile tıbbi yüz maskesi üretimine Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’den teşekkür ziyaret.

Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ile sohbet eden Başkan Gökhan Yüksel, meslek liselerinin böylesine zorlu bir süreçte üstlendikleri rol ile ne kadar önemli olduklarını gösterdiklerini söyledi. Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerine teşekkür eden Başkan Yüksel, Kartal Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Her Gün 500’e Yakın Maske, Talep Edilen Yerlere Gönderiliyor

Maske üretimi ile ilgili bilgi veren ve günlük maske üretim sayılarının 500’e ulaştığını söyleyen Okul Müdürü İsmail Yılmaz, “Bu olay patlak verdikten sonra biz de nasıl yardımcı olabiliriz diye araştırdık. Daha sonra böyle bir fikir aklımıza geldi. İlk başta 3 boyutlu yazıcı ile basmayı düşündük. Ancak 3 boyutlu yazıcı saatte 1 tane basıyor. 6 tane yazıcımız var. Saatte 6 tane. Lazer tezgâhı devreye aldık. Böylece saatte 30 adet basabilir hale geldik. Günde şu anda 500’e yakın maske basabiliyoruz. En son dün GATA’ya maske verdik. Lütfü Kırdar’dan ve Sancaktepe’den de talep var. Hatta Ağrı Patnos’tan bile talep geldi.” ifadelerini kullandı.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar