Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGENELGÖNÜL GÖZÜ

GÖNÜL GÖZÜ

Değerli dostlarım,
Gezginin biri, dağ bayır gezerken akarsuyun kenarında değerli bir taş bulur. Torbasına koyar taşı ve gezinmeye devam eder. Bir kaç gün sonra yolda bir adama denk gelir. Günlerdir açtır adam. Gezgin torbasındaki yiyeceği çıkarır tereddüt etmeden. Adamla paylaşacaktır, ancak o sırada aç adamın gözü çantadaki değerli taşa ilişir. Açlığını bir anda unutur, taşı ister. Gezgin hiç duraksamadan değerli taşı adama verir. Adam değerli taşa sahip olmanın verdiği sevinçle, başına konan talih kuşunun farkında olarak uzaklaşır oradan. Artık sefalet yoktur, onun için çalışmak yoktur. Zengin olacaktır.
Bir kaç gün sonra adam koşarak gezgine yanaşır. “Bu taşın ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Ancak senden ayrıldıktan sonra uzun uzun düşündüm. Onu sana geri vermek ve senden daha değerli bir şey almak istiyorum“ der.
“Bu taşı bana rahatlıkla vermeni sağlayan o içindeki şey her ne ise ondan istiyorum” der.
Değerli dostlarım maddi şeyleri vermek, vermenin en kolayıdır. Göstereceğiniz; sevgi, ilgi, merhamete yönelik paylaşımlarınızdan, size geri dönecek tebessüm , memnuniyet, sahip olabileceğiniz en kıymetli mücevherden daha değerli olacaktır. Bu sebeple göstereceğiniz ilgi sevgi merhamet konusunda gönül gözününüzün her daim açık olmasını diler sevgiler sunarım.
Mehmet Şahin
Mehmet Şahin
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş