Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAGüç Birliği Partisi, "Vazgeçilmezimiz Vatanperverliktir"

Güç Birliği Partisi, “Vazgeçilmezimiz Vatanperverliktir”

“Vazgeçilmezimiz Vatanperverliktir”

Genel Başkan Ali Karnap önderliğinde kurulan Güç Birliği Partisi ülke genelinde örgütlenme çalışmasını sürdürürken Pendik’te de basın ile tanışma kahvaltısında buluştu.
Güç Birliği Partisi Genel Sekreteri Kadir Şafak Pural, Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yalçın, MYK Asil Üye Tuba Baş ve MYK Asil Üye ve Genel Sekreter Yardımcısı Meliha Pural’dan oluşan Güç Birliği Partisi heyeti tanışma toplantısı sıcaklığında gerçekleştirdikleri kahvaltıda patinin kuruluş esasları ve hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundular.
Açılış konuşmasını yapan Tuba Baş, “2020 yılında kurulan partimiz emin adımlarla siyaset arenasındaki yerini almaya başladı. Güç Birliği Partisi vatanperverliğin ve adanmış bireylerin “bir”leşerek büyüdüğü “biz” olmanın merkezidir. Bu amaçla çıktığımız yolda siz basın mensuplarıyla bir arada olmayı önemsiyoruz ve hoş geldiniz diyoruz.”
24 Şubat 2020’de başlayan süreç bütün Türkiye’de emin adımlarla ilerliyor ve devam ediyor. Bir avuç insanla başladık ve şimdi binler on binler olduk diyen Kadir Şafak Pural, “Bizim partimizin ana çizgisi vazgeçilmezimiz vatanperverliktir” dedi.
Hiçbir partinin arka bahçesi olmadıklarını ve olmayacaklarını söyleyen Kadir Şafak Pural, “Partimiz ilkin Güç Birliği Hareketi olarak dernek vakıf, stk, federasyon, konfederasyon gibi 158 örgütün oluşumudur.
“İktidarın, hükümetin çözemediği bir yığın sorun yaşıyoruz. Bu sorunları çözmeye geliyoruz ve inşallah çözeceğiz. Birçok problemin en baş öğesi eğitimdir. Eğitime çok büyük bir önem veriyoruz” diyerek sözü Eğitim Üniversitelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yalçın’a bıraktı.
Mahmut Yalçın bugün toplumda yaşanan yozlaşmanın ana nedeninin eğitim olduğuna dikkat çekerek önce kendimiz eğitmeliyiz dedi. Yalçın, “Bu amaçla partide ilk uygulamamız şu tüm MYK ve il yöneticilerimiz devlet onaylı siyaset insanı eğitim programı başlatıyoruz.”
Yalçın devamında, “Ezberci eğitimi ortadan kaldıracak olan Köy Enstitülülerini tekrar açacağız. Eğitim akademik başarısı olanlar tarafından yönetilmelidir. Dolayısıyla siyasi hedeflerle eğitime müdahaleyi ortadan kaldıracağız” dedi.
Toplantı açıklamaların devamında karşılıklı soru ve sohbetlere devam etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş