Kartal'in Sesi Gazetesi –Kartal Haberler -Kartal- Kartal Kültür-Sanat

Güç Birliği Partisi, “Vazgeçilmezimiz Vatanperverliktir”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Güç Birliği Partisi, “Vazgeçilmezimiz Vatanperverliktir”
112
19 Kasım 2021 - 17:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Vazgeçilmezimiz Vatanperverliktir”

Genel Başkan Ali Karnap önderliğinde kurulan Güç Birliği Partisi ülke genelinde örgütlenme çalışmasını sürdürürken Pendik’te de basın ile tanışma kahvaltısında buluştu.

Güç Birliği Partisi Genel Sekreteri Kadir Şafak Pural, Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yalçın, MYK Asil Üye Tuba Baş ve MYK Asil Üye ve Genel Sekreter Yardımcısı Meliha Pural’dan oluşan Güç Birliği Partisi heyeti tanışma toplantısı sıcaklığında gerçekleştirdikleri kahvaltıda patinin kuruluş esasları ve hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundular.

Açılış konuşmasını yapan Tuba Baş, “2020 yılında kurulan partimiz emin adımlarla siyaset arenasındaki yerini almaya başladı. Güç Birliği Partisi vatanperverliğin ve adanmış bireylerin “bir”leşerek büyüdüğü “biz” olmanın merkezidir. Bu amaçla çıktığımız yolda siz basın mensuplarıyla bir arada olmayı önemsiyoruz ve hoş geldiniz diyoruz.”

24 Şubat 2020’de başlayan süreç bütün Türkiye’de emin adımlarla ilerliyor ve devam ediyor. Bir avuç insanla başladık ve şimdi binler on binler olduk diyen Kadir Şafak Pural, “Bizim partimizin ana çizgisi vazgeçilmezimiz vatanperverliktir” dedi.

Hiçbir partinin arka bahçesi olmadıklarını ve olmayacaklarını söyleyen Kadir Şafak Pural, “Partimiz ilkin Güç Birliği Hareketi olarak dernek vakıf, stk, federasyon, konfederasyon gibi 158 örgütün oluşumudur.

“İktidarın, hükümetin çözemediği bir yığın sorun yaşıyoruz. Bu sorunları çözmeye geliyoruz ve inşallah çözeceğiz. Birçok problemin en baş öğesi eğitimdir. Eğitime çok büyük bir önem veriyoruz” diyerek sözü Eğitim Üniversitelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Yalçın’a bıraktı.

Mahmut Yalçın bugün toplumda yaşanan yozlaşmanın ana nedeninin eğitim olduğuna dikkat çekerek önce kendimiz eğitmeliyiz dedi. Yalçın, “Bu amaçla partide ilk uygulamamız şu tüm MYK ve il yöneticilerimiz devlet onaylı siyaset insanı eğitim programı başlatıyoruz.”

Yalçın devamında, “Ezberci eğitimi ortadan kaldıracak olan Köy Enstitülülerini tekrar açacağız. Eğitim akademik başarısı olanlar tarafından yönetilmelidir. Dolayısıyla siyasi hedeflerle eğitime müdahaleyi ortadan kaldıracağız” dedi.

Toplantı açıklamaların devamında karşılıklı soru ve sohbetlere devam etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.