Perşembe, Temmuz 7, 2022
Ana SayfaKÖŞE YAZARLARIGüzel Sözcüklerle Düşünelim

Güzel Sözcüklerle Düşünelim

Değerli dostlarım, her güzel sözünüzle yeni bir tohum ekebilirsiniz gönlünüze. O tohum önce fidana sonra ağaca arkasından ormana dönüşecektir.
Kendimize sevgi dolu yemyeşil bir orman tasarlayalım. Bunu sadece düşüncelerinizle ve sözlerinizle yapabilmeniz mümkün. Hayat ne büyük bir mucize. Nasılda sizden yana değil mi? Ne düşünüyorsanız, O’sunuzdur. Gül düşünürseniz gülistan olursunuz, diken düşünürseniz dikenlik olursunuz, öyle ise gül düşünelim gülistan olalım.
Yaşamlarımız gül bahçesi olsun. Kelimelerin gücünü paylaşalım ağzımızdan çıkan sözlerimiz olduğu gibi size geri dönerler. Kelimeler sihirdir, kendini birini yada bir durumu ifade ederken. Seçtiğimiz kelimelerin izini sürüp, o kelimeyi neden seçtiğimizi takip etmeli.
Çünkü kelime seçimlerimiz tesadüflerden ibaret değildir. Hepsinin ruhsal ve zihinsel nedenleri var. Yaşadığımız hayat bile kurduğumuz kelimelerle var ettiğimiz dünyamızın bir yansımasıdır.
Bir kelime bile her şeyin yönünü bir anda değiştirir. Değerli dostlarım güzel düşünceleriniz, güzel davranışlarınız, güzel paylaşımlarınız olsun ümidi ile kalın sağlıcakla.

Mehmet Şahin
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar