Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaGENELHaber Giderken Minik Kedi ile Haber Olmak

Haber Giderken Minik Kedi ile Haber Olmak

Yüksel FIRAT

Bir okula haber için araçla Kartal Başkomutanlık Caddesi’nden aşağıya inerken yolum bir minik kedi tarafından kesildi. Minik kedi akan trafikten  korkmuş panik halinde bir metrelik alan içerisinde kontrolsüz hızlı hareketlerle dönüp durmaktaydı.

Görüş mesafemden dolayı rahtça görebildiğim bu durum doğal olarak bir kaygı yarattı. Minik yavru her han bir aracın önüne kendini atabilirdi. Bundan dolayı trafiğin güvenliğini sağlamak ve bir tehlikeyi işaret etmek için aracın dörtlülerini yakarak minik kedi yavrunun önünde durdum. Minik yavru o an bir sığınak bulmanın sevinci ile hemen candın içine sığınmış.

Olaya çevrede tanık olan vatandaşların da ikazıyla  hemen aracı istop edip aşağıya indim. Bizim minik hızla daha güvenli ve sıcak bir bölge olarak aracın motor bölümüne doğru hareket etmişti bile. Bu kez trafiğin güvenliğini sağlamak için aracın ön ve arka tarafına reflektörleri yerleştirdikten sonra minik yavruyu bulunduğu bölgede çıkarıp almak için çalışmalara başladık. Genç vatandaşların da tüm gayreti sonuç vermedi. Yavru bulunduğu yerden ayrılmak istemedi. Artık tek çare itfaiyenin yardımına başvurmaktır.
110 numaralı acil çağrı üzerinden hemen itfaiyeyi aradım. Beni hemen İstanbul İtfaiyesi Kartal İtfaiye Grup Amirliği Kartal Çavuşoğlu İstasyonuna bağladılar. Kartal Çavuşoğlu İstasyonuna da yakın olmamın da avantajıyla itfaiye 2-3 dakika içerisinde olay yerine ulaştı.
Minik yavrunun zarar görmeyeceğinden emin olduktan sonra aracı trafik akışının olmadığı yan tarafa aldık. Çünkü minik kedi bulunduğu yeri terk ettiğinde aniden araçların altında kalabilirdi.

İtfaiye erleri titiz ve sakin bir çalışma ile minik yavruyu ulaşabilecekleri bir noktaya inmesini sağladılar. Artık bizim minik avuç içine idi. Ama kavgaya da hazırdı ve başladı dişleri patisi ve tırnaklarıyla dövüşmeye üstelik o minicik haliyle. Ama bu kavgayı onun can güvenliği nedeniyle İtfaiye eri kazanmalıydı. Öyle de oldu. İtfaiye eri kedinin tüm dövüş tekniklerine ve saldırısına rağmen onu sevecenlikle aldı ve hemen yakında bulunan yeşil boş alana bıraktı. Minik yavru hızla daha güvenli hissedeceği bir alana doğru çekildi korku ve sevinç içerisinde.
Bize de bıraktığı sevinç ile.
İstanbul İtfaiyesi Kartal İtfaiye Grup Amirliği Kartal Çavuşoğlu İstasyonu itfaiye erlerine kendim ve minik yavru adına çok teşekkür ediyorum.
 
Bir  haberci haber konusu olmamalı. Ama bu iyiye ve güzele ise hele sonuç da öyleyse varsın haberci de haber konusu olsun.
 
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı