Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaGENEL ‘Her Çocuk Düş Kurar’ Sergisi Açıldı

 ‘Her Çocuk Düş Kurar’ Sergisi Açıldı

 ‘Her Çocuk Düş Kurar’ isimli uluslararası resim sergisi belediyenin fuaye alanında açıldı.

Kartal Belediyesi kreşlerinde öğrenim gören 70 çocuk ve yurtdışında yaşayan 26 çocuğun 23 Nisan resimleri sergisi açıldı. Toplam 96 eserin sergilendiği etkinlikte minik ressamların tabloları ziyaretçiler tarafından büyük bir beğeni ve ilgiyle gezildi.

Farklı Ülkelerden Gelen Eserler Kartal’da Bir Araya Geldi

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Kartal Belediyesi kreşlerinde eğitim gören öğrencilerin yanı sıra Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya, Avusturya, Danimarka, Sırbistan, Özbekistan ve Tacikistan’da yaşayan çocuklar da sergiye resimleriyle renk kattı. Çocukların hayallerinde kurduğu dünyayı resmettiği çalışmalar ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı.

Serginin açılışında Kastamonulu Şehit Şerife Bacı Kreşi ve Hürriyet Kreşi öğrencileri 23 Nisan’la ilgili şarkılar söyleyerek, şiirler okudu. Ardından bir barkovizyon gösterimi gerçekleştirildi. Gösterimde Kartal Belediyesi kreşlerinde okuyan öğrenciler ve yurtdışından katılım sağlayan çocuklar günün anlam ve önemine dair görüşlerini dile getirdi. Öğrenciler bu önemli organizasyonu düzenlediği için Kartal Belediyesi’ne ve Başkan Gökhan Yüksel’e teşekkür etti.

“Dünya Çocuklarının Resimlerini Bizim Çocuklarımızla Buluşturuyoruz”

Etkinlikte, Kartal Belediyesi’nin Kreş Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı İmam Aydın, kendi çocukluğunu hatırlatarak 23 Nisan’da şiirler okuduklarını ifade etti. Başkan Yardımcısı Aydın, “Kreş Müdürlüğümüzün ‘Her Çocuk Düş Kurar’ konulu resim sergisi çok kıymetli. Dünya çocuklarının resimlerini bizim çocuklarımızla buluşturuyoruz. Bu bizim için çok önemli. Başkanımız Gökhan Yüksel’in de hepinize selamlarını ve sevgilerini iletiyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

‘Her Çocuk Düş Kurar’ isimli uluslararası resim sergisi 23 Nisan’a kadar Kartal Belediyesi’nin giriş katında bulunan Fuaye Alanı’nda ziyaretçilerini ağırlayacak.

İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar