Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANATHesko/Çeltikyolu Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde Sıra Gecesi

Hesko/Çeltikyolu Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Sıra Gecesi

Kartal Yakacık Yeni Mahallede Hesko/Çeltikyolu Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği “sıra gecesi” olarak yardımlaşma ve dayanışma gecesi düzenledi.

Kartal Yakacık Yeni Mahallede Hesko/Çeltikyolu Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği “sıra gecesi” olarak yardımlaşma ve dayanışma gecesi düzenledi.

Siirt/Hesko/Çeltikyolu Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kuruluşunun birinci yılında düzenlenen gece, dernek üyeleri ve dostlarının yoğun katılımıyla gerçekleşti. Dernek lokaline sığmayan davetliler dernek önündeki boş alanda yaktığı ateş etrafında toplaşarak içeriyi ve dışarıyı birleştirdi.

Dernek yöneticisi Raşit Arikboğa’nın sunumunun ardından Dernek Başkanı Maşallah Aydoğdu tüm konukları selamlayıp, geldikleri için teşekkür etti.

Selamlamaların ardından acılı çiğ köfte ve acılı sos servisi yapıldı. Bu acılı yiyeceklere yüreği acılı ozanların ağıtları ve türküleri eşlik etti. Ozan Sıddık Olek’in aynı zamanda sunuculuk yaptığı geceye birçok ozan katıldı.

Geceye Katılan ozanlar; Nezir Egit, Muşlu İhsan, Fesi Sayın, Şerif Büçkün, Medeni Sayın ve dernek üyesi sanatçılar art arda türküler okudular.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Kartal CHP Meclis Üyesi Mehmet Beşir Aslanargun, HDP Eşbaşkanları Hünkar Karasungur, Dilber Demir ve yöneticiler, Genel-İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Ahmet Arıkan yönetim kurulu üyeleri, Yakacık Yeni Mahalle Muhtarı Paşa Akyıldız, Geçtiğimiz dönem Kartal Belediyesi bağımsız başkan adayı İlyas Ayyıldız başta olmak üzere birçok kişi geceye katılarak derneğin gecesine destek verdiler.

Sıra gecesi olarak gerçekleşen etkinlik gecenin ilerleyen saatleri dikkate alınarak sonlandırılırdı.

Hesko/Çeltikyolu Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Maşallah Aydoğdu, önümüzdeki aylarda daha büyük bir salonda daha geniş bir etkinlikte üyeler ve Kartallılar ile buluşacaklarını belirtti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş