Cuma, Aralık 1, 2023
Ana SayfaGENELİbrahim Doğan: Tuzla'da İller Bankası arazisi mahkemenin iptal kararına rağmen yeniden plan...

İbrahim Doğan: Tuzla’da İller Bankası arazisi mahkemenin iptal kararına rağmen yeniden plan tadilatı ile yapılaşmaya açılıyor.     

İstanbul Tuzla’da bulunan 41 dönüm İller Bankası arazisi mahkemenin iptal kararına rağmen yeniden plan tadilatı ile yapılaşmaya açılıyor.

İnşaat Mühendisi İbrahim Doğan Tuzla İlçesi,  Manastır mevki,  7 pafta,  1009 parsel,  8 pafta,  1022,  3059,  3234 parsellerin mahkemenin iptal kararına rağmen yeniden plan tadilatı ile yapılaşmaya açılacağını söylüyor.
İbrahim Doğan;Çevre ve Şehircilik Bakanlığı söz konusu planları  03. 04. 2020 tarihinde askıya çıkardı. Memleket virüs salgınından kırılıyor ve halkımız düşmüş can derdine, merkezi iktidar talan ve rant derdinde.  Bunca sorun ve sıkıntı var. İnsanlar virüsten canını kurtarmanın telaşında, ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul’da kamusal alanları ranta dönüştürmenin derdinde.
Bu alan Tuzla İlçesi,  Manastır mevki,  7 pafta,  1009 parsel,  8 pafta,  1022,  3059,  3234 parseller olup deniz kıyısında kalan ve Meri planlarda  ” GÜNÜ BİRLİK TESİS VE PARK”  fonksiyonu olan kamu alanları idi.    Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından plan tadilatı ile Ticaret + konut alanına dönüştürüldü.  Yapılan itiraz ve açılan dava sonucu 1/5000 ölçekli ve 1/1000 ” planlar yasalara aykırı bulunarak İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Buna rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaslara aykırı bir biçimde ve mahkeme kararını hiçe sayarak söz konusu kamu alanı ile ilgili 1/5000 ölçekli ve 1/1000 planları yeniden yaparak 03. 04. 2020 tarihinde askıya çıkararak alanın yapılaşmaya açılmasın sağlamaktadır.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı