İmam Aydın, “Yangın Bölgelerine Çok Ciddi Takviyeler Yaptık”

yazar:

kategori:

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın, “Kartal Belediyesi Olarak Yangın Bölgelerine Çok Ciddi Takviyeler Yaptık”

 
Kartal Belediyesi tarafından 12 yıldır her ayın ilk haftasında düzenlenen Muhtarlar Toplantısı, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
Muhtarlar Toplantısı’nın 2021 yılı Ağustos ayı oturumunda ilk sözü alan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın pandemi sürecinin sıkıntılarının sürdüğünü belirterek ellerinden gelen gayreti ve çabayı sarf etmeye devam ettiklerini söyledi.
Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Akdeniz’de ve Ege’de çıkan yangınlardan dolayı çok üzgünüz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bu hepimizin ortak acısıdır. Yangınların başladığı üçüncü günden itibaren biz Kartal Belediyesi olarak çok ciddi takviyeler yaptık. Yangın bölgelerinde 1 arama kurtarma aracımız, 2 arazözümüz, 1 ambulans, 4 sağlık personeli ve 17 personel ile hizmet verdik. Aynı zamanda gıda, ilaç, giyim ve su gibi temel ihtiyaçların taşınması için de ciddi takviyeler, katkılar sunduk. İstanbul İtfaiyesi ve diğer belediyelerin destek ekipleri ile birlikte gece gündüz insanüstü bir mücadele veren ekiplerimiz, bu akşam Kartal’ımıza dönüş yapıyor. Her birine yürekten teşekkür ediyorum, gösterdikleri çabaları, verdikleri mücadeleyi asla unutmayacağız. Halkımız da dayanışma konusunda büyük özveride bulundu. Umarım bu beklenen yağmur, orman yangını riskini tamamen ortadan kaldırır.
Bu felaketten ders alınmasını ve ciddi önlemler alınmasını umuyoruz. Felaketlere genel yönetimden başlayarak yerel yönetimlere kadar hazırlanmalıyız. Bu felaket biraz da bunu ortaya koydu. Biz Kartal Belediyesi olarak sorunları birlikte çözmek için siz değerli muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Bu aylık toplantı artık belediyemizin bir geleneği oldu. Sorunları birlikte tespit edip çözüm yollarına birlikte karar vermeyi önemsiyoruz” dedi.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir