Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaGÜNCELİmamoğlu, 'Yüksel'in İşaretiyle Atatürk Parkı'nı Hızlıca Düzenledik'

İmamoğlu, ‘Yüksel’in İşaretiyle Atatürk Parkı’nı Hızlıca Düzenledik’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da yenilenerek hizmete sunulan Atatürk Parkı’nı ziyaret ederek parkı incelediler.

Atatürk Parkı Baştan Aşağı Yenilendi

9973 metrekarelik proje alanının 1600 metrekaresinde granit taş imalatı, 600 metrekaresinde solisyonlu yol imalatı ve 5000 metrekaresinde çim ekimi gerçekleştirildi. Yenilenen Atatürk Parkı, yeşil alanın yanı sıra oturma, oyun ve fitness grupları ve yürüyüş yolunu da içinde barındırıyor. Park alanında güvenlik kameraları, aydınlatma sistemi ve otomatik sulama sistemi de bulunuyor.
Ayrıca parka çok sayıda ağaç dikilerek yeşillendirme çalışması gerçekleştirildi. Parka dikilen ağaçlar ve bitkiler arasında Londra çınarı, süs eriği, Amerikan sığlası, alev ağacı ve alev çalısı, nandina cennet bambusu, pitos çalısı, kartopu ağacı, manolya, lavanta, defne ve oya ağacı yer alıyor.
Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Belediye Başkanımızın sürekli bahsettiği ve önemsediği bir alan. Büyükşehir yetkisinde olup ne yazık ki uzun yıllar bakımsız kaldı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in işaretiyle, burayı hızlıca düzenli ve işgallerden arınmış bir park haline getirdik. Ayrıca BELTUR’un da hizmet vereceği bir alan oluşturduk. Daha da güzelleştireceğiz orayı.  Keyifli bir parkımızın Kartal’a hizmet vermesini çok istiyoruz. ” dedi.
Kordonboyu’na Yeni Muhtarlık Binası
Atatürk Parkı’nın içerisinde yer alan Kordonboyu Mahalle Muhtarlığı da yenileme çalışmaları kapsamında yıkılıp yeniden inşa edildi. İnşası tamamlanan muhtarlık binasına giderek burada Kordonboyu Mahalle Muhtarı Arzu Keskin ile bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Başkan Gökhan Yüksel, muhtara hayırlı olsun dileklerini iletti. Muhtar Keskin iki başkana da ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek hem Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen çalışmalar hem de yeni muhtarlık binası için kendilerine teşekkür etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş