Salı, Şubat 20, 2024
Ana SayfaDÜNYAİngiltere Prens Andrew'in Seks Skandalıyla Çalkalanıyor

İngiltere Prens Andrew’in Seks Skandalıyla Çalkalanıyor

ABD’de kız çocuklarına yönelik cinsel istismar, pedofili ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla yargılanırken hapishanede ölü bulunan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein davasına İngiltere York Duku Andrew’in de adı karıştı

Arzu Subaşı-Londra

York Dükü Prens Andrew Birleşik Krallık Kralı III. Charles’ın kardeşi ve Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip’in üçüncü çocukları ve ikinci oğlunun adı, Epstein seks skandalına karışması İngiltere’de skandal oldu.

İngiltere şu günlerde Prens Andrew’un seks skandalını konuşuyor. İddialardan sonra ise York Duku Andrew istifasını verdi.

Prens Andrew ile ilgili elde edilen dokumanlar, Epstein mahkemesi belgeleri, Virginia Giuffre’nin Prens Andrew ile seks yapması için 15.000 dolar ödendiğini iddia ettiğini ortaya koyuyor.

Prens Andrew,ise elde hakkında yapılan iddiaları reddetti ve Jeffrey Epstein tarafından kaçırılan Virginia Giuffre ile hiç tanışmadığını iddia etti.

Prens Andrew’u suçlama getiren Virginia Giuffre, Jeffrey Epstein tarafından 17 yaşındayken kraliyetle seks yapması için 15.000 dolar ödendiğini söyledi, ve mahkemeye belgeleri sundu.

Yasal belgeler, Ms Giuffre’nin Epstein’ın eski kız arkadaşı ve uzun süredir ortağı Ghislaine Maxwell’e karşı 2015 yılında açılan ve iki yıl sonra karara bağlanan sivil hakaret iddiasıyla ilgili yayınlanan son partiler arasında yer alıyor.

Alınan bilgilere göre Ms Giuffre, 2015 yılında yaptığı bir ifadede, hukuk devi Alan Dershowitz’in avukatları tarafından 2001 yılında York Dükü ile vakit geçirdiğini iddia ettiği olayla ilgili olarak mahkemeye şunları söyledi :

“Prens Andrew ile seks yaptığınız için Jeffrey Epstein tarafından mı yoksa onun adına mı 10 ila 15.000 dolar ödediniz?”

“Evet, 15.000 dolar aldım. Bunun Pound’a eşdeğeri nedir bilmiyorum. Amerikan doları olarak aldım.”

Prens Andrew, hakkında yapılan bütün suçlamaları reddetti ve Epstein tarafından kaçırılan Ms Giuffre ile hiç tanışmadığını iddia etti.

Bütün bu iddiaların ardından Prens Andrew istifa etti. İddialara göre onumuzdaki günlerde Prens Andrew’a ait olduğu söylenen seks kasetleri medyaya sızdırılacak.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı