Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaGÜNCEL"İstanbul'a Yeni Bir Başlangıç"

“İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç”

Kartal’ın Sesi-Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrısı üzerine Maltepe sahilindeki miting alanında düzenlenen ve genç yaşlı, kadın erkek, her kesimden yüzbinlerce vatandaşın akın ettiği “İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç” buluşmasına katıldı.

“Sevgi ve Saygıyı Büyütme, Dostça ve Arkadaşça Yaşama Vaktidir”

Basına yaptığı açıklamalarda sevgi ve saygıyı büyütmeye, birlik olmaya vurgu yapan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel: “Artık bazı düşünceleri bir kenara bırakıp, dostça arkadaşça yaşama vaktidir. Burada da şahit olduğumuz; sevgi, coşku, birlik ve beraberlik iklimini her şeyin üzerinde tutuyoruz. Bu seçim, Belediye Başkanlığı seçimiydi ve bu seçimde adaylar yarıştı ve adaylar; daha yaşanılır alanlar yaratmayı, yeşil alanları ve park alanlarını artırmayı, daha doğru bir kentleşmeye gitmeyi, ulaşım sorununu çözmeyi vadetti. Dolayısıyla bayrağı Ekrem İmamoğlu Başkanımız göğüslemiş durumda. Bu 5 yıllık süreçte yapacağı hizmetlerle beraber çok başarılı çalışmalara imza atacağına olan inancımızla birlikte bizler de hizmet etmeye başladık. Güleryüzlü hizmet anlayışı başlasın diyorum.” ifadelerini kullandı.

“Kucaklayacağız, Birleştireceğiz”

Maltepe’deki “İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç” buluşmasında yüzbinlere seslenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Vatandaşlarla arasına engeller koyan siyasetçi dönemi kapanmıştır. Vatandaş, bu milletin efendisidir. Siyasetçiler ve yöneticiler bu milletin hizmetkârıdır. Her zaman hukukun üstünlüğünü kabul edeceğim. Kanunları, kurumları ve kuralları kendi amaçları için eğip büken bir yönetici asla olmayacağım. Başta Anayasa ve kanunlar olmak üzere hukukun temel hükümlerinin eğilip bükülmesine izin vermeyeceğim. Milli ve manevi değerleri istismar etmeyeceğim. Kimsenin kalbini kırmayacağım, buna müsaade etmeyeceğim. Bu ülkenin kurucu değerlerine sonuna kadar bağlı kalacağım. Korkudan değil, sevgiden yana olacağım. Kucaklayarak ve birleştirerek hizmet edeceğim.” dedi.

“Bu Şehirde Yeniden; Sanat, Kültür, Üretim, İstihdam, Ekonomi Yükselecek”

Kendileriyle birlikte belediyecilik anlayışının da değişeceğini belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şöyle konuştu: “İstanbul’da yeni nesil belediyecilik hâkim olacak. Kente özen gösteren, insana saygı duyan bir belediyecilik hâkim olacak. Yerel yönetimin ne yaptığı kadar, kimin için nasıl yaptığı da önem kazanacak. Danışarak, tartışarak, konuşarak ortak sese ve ortak akla kulak vererek hep birlikte karar vereceğiz. Yeşili yok eden, insan sağlığını bozan uygulamalara son vereceğiz. Bu şehirde yeniden akıl, mantık, bilim, sanat, kültür yükselecek. Üretim, eğitim, istihdam, ekonomi ve teknoloji yükselecek.”

“Bu Seçimden Herkesin, Özellikle de Siyasetçilerin Çıkaracağı 3 Ders”

Seçimden herkesin, özellikle de siyasetçilerin çıkarmaları gereken 3 temel dersten bahseden Ekrem İmamoğlu, çıkarılacak dersleri şu şekilde sıraladı: “Ben seçimleri değil, sizlerin kalplerini kazanmayı yeğlerim. 31 Mart İstanbul Yerel Seçimleri, tarihe geçmiştir. Bu seçimden herkesin, özellikle de siyasetçilerin alacağı dersler vardır. Bu seçimden çıkan üç temel dersi hatırlatmak istiyorum. Birincisi; siyaset her koşulda sevgi, saygı, centilmenlik içinde yapılmalıdır. Bu centilmenlikten asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. İkincisi; siyasetin amacı insanların mutluluğudur. Siyaseti öncelikle bu sorumlulukla düşünüp davranmalıyız. Üçüncüsü; herkesin dünya görüşü, değerleri, inançları farklı olabilir; ama bunları çatıştırmanın adı asla siyaset değildir. Bu dersi hiç kimse unutmasın. Siyaset her şeyden çok çözüm üretme işidir.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı