Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMANŞETİstanbul'un Bağımsız Komünist Adayı Aysel Tekerek'in Seçim Bürosu açıldı.

İstanbul’un Bağımsız Komünist Adayı Aysel Tekerek’in Seçim Bürosu açıldı.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimlerinde ”Yağma yok sosyalizm var!” sloganıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesine Adaylığını koyan Bağımsız Komünist Aday Av. Aysel Tekerek seçim çalışmalarına yoğun bir programla devam ediyor.

 Yüksel FIRAT


Türkiye Komünist Hareketi’nin, desteklediği Bağımsız Komünist Aday Av. Aysel Tekerek, İstanbul’un birçok ilçesinde olduğu gibi Kartal’da da seçim faaliyetlerini yoldaşlarıyla birlikte sürdürüyor. 
Çalışmalarını daha çok ev ve mahalle toplantıları şeklinde yürüten Av. Aysel Tekerek 9 Mart Cumartesi akşamı Petrol-iş mahallesinde ki seçim irtibat bürosunda mahalleli emekçiler, kadınlar ve gençler ile bir araya geldi.


Mahalle halkının ilgiyle katılım sağladığı buluşmada ”Derin bir ekonomik krize doğru sürüklenen  ülkemizin içinde bulunduğu karanlık tabloya baktığımızda Cumhur ittfakının karşısında olduğunu iddia eden Millet ittifakının da, gerek çıkardığı adaylara gerekse İyi Parti İle yaptığı ortaklığa bakıldığında ikinci bir sağ ittfak olduğunu ve buradan emekçilere kurtuluş çıkmayacağını” vurgulayan Aysel Tekerek, ” Yerel yönetimlerin sermaye düzeninin tüm partileri, onların adayları ve çevrelerinde halka halka oluşan yandaşlar açısından yağma ve talan anlamına geldiğini, Komünistlerin ise bu yağma düzenini yıkmak için emekçilerden oy istediğini, bu oyların sosyalist bir seçeneğin güçlenmesi anlamı taşıyacağını” ifade etti. 
17 yıllık süreç boyunca gerçekleşen her seçimde giderek daha sağa kayan düzen muhalefetinin ülkenin ilerici birikimini de ”AKP’nin geriletilmesi” adına bu sağ ve gerici siyaset tarzına onay verir hale getirdiğini, artık dayatılan ezberlerin bozulması ve örgütlü mücadele gerektiğini” belirtti.
Mahalle halkının soruları sonrası sohbet kısmına geçildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Komünist Aday Aysel Tekerek’in seçim bürosu sadece Petrol-iş mahallesindeki değil ezberini bozan tüm Kartal’lı emekçiler, kadınlar ve gençlerle  geleceği örgütlemek üzere seçim süreci boyunca açık olacak.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı