Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana SayfaGÜNCELKandil Simidi ve Hayır Lokması İkramı

Kandil Simidi ve Hayır Lokması İkramı

Kartal Belediyesi, Hazreti Muhammed’in ilahi huzura yükseldiği gece olan Miraç Kandili münasebetiyle ilçenin farklı noktalarında, yüzlerce vatandaşa hayır lokması ve kandil simidi ikramında bulundu. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de tüm Kartallıların ve İslam âleminin kandilini kutlayarak huzur, barış ve bereket getirmesi temennisinde bulundu.

Soğanlık Hüdayi Camii, Hürriyet Kadirli Camii, Rahman Camii, Erenler Camii ve Çırçır Camii önünde hazır bekleyen ikram araçlarında pişirilen sıcak lokmalar ve kandil simitleri, cami cemaatine ve vatandaşlara ikram edildi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri de, lokma dağıtımı yapan ekiplere katılarak kandillerini kutladıkları vatandaşlara, kandil simidi ve lokma ikramında bulundu.

Başkan Gökhan Yüksel, hem camiden çıkan vatandaşları, hem de esnafları tek tek gezerek kandillerini kutladı.

Vatandaşlarla sohbet eden Gökhan Yüksel “Dualar ettiğimiz kandil geceleri, toplumsal bağlarımızın daha da güçlenmesine; kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını en güzel şekilde yaşayabilmemize vesile olmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandili’nin, sağlık, mutluluk, ve barış getirmesi dileğiyle tüm komşularımın ve İslam âleminin kandilini en içten duygularımla kutluyorum. Kandilimiz mübarek olsun.” diyerek Kartallı vatandaşların Miraç Kandili’ni kutladı.

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ilçenin en kalabalık noktalarına kurulan ikram araçları, yoldan geçen ve ibadetlerini gerçekleştirmek üzere camilere giden vatandaşlar için gün boyunca hizmet verdi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı