Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGÜNCELKaracabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı, Boğazköy "Bayram Şenliği"ne katıldı

Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı, Boğazköy “Bayram Şenliği”ne katıldı

Bursa/Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı gelenekselleşen Boğazköy “Bayram Şenliği”ne katıldı.

Şeker Bayramı’nın bahara denk gelmesi, yerel seçimlerin bahar etkisi ve yeni seçilen, Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı, yeni seçilen Boğazköy Muhtarı Şenol Kuş bu yılkı Boğazköy “Bayram Şenliği”nin yeni renkleri oldu.
Bu yılda köylüler kolektif olarak haftalar öncesinden Boğazköy “Bayram Şenliği” hazırlıklarına başladılar. Geleneksel hale gelen etkinliğe voleybol, çivi çakma, halat çekme, sandalye kapmaca ve mendil kapmaca olarak gerçekleşen spor etkinliklerinde, kadın ve erkek sporcular, çocuklar dostluk içerisinde kıyasıya yarıştılar.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da voleybol turnuvası oyuncuları ve seyircileriyle en coşkulu etkinlik olarak öne çıktı. Ayrıca halat çekme hem çocuklarda hem de büyüklerde heyecanlandıran yarışmalardan biri oldu. Çocukların sandalye kapmaca ve mendil kapmaca oyunları çocuklar kadar ebeveynleri de duygu olarak etkinliğe kattı. Bu heyecanla kadınlar ayrıca sandalye kapmaca etkinliği yaparak yeni bir renk oluşturdular.
Köy dışında yaşayanlar bulundukları şehirlerden haber göndererek ya da ortak gruba katılarak etkinliklere kayıtlarını yaptırmış olarak gelmişlerdi köye. Köylüler saat 10 gibi Boğazköy mesir alanına akmaya başladı. Gençler çevik adımlarla yol boyu üzerine kurulmuş köyde hızla mesire alanına ulaşırken, yaşlılar bastonlarına yüklenerek bir an önce alana ulaşmak istiyordu.
Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı eşi Deniz Karabatı ile birlikte şenliğe katılarak köylülerin heyecana ortak oldular. Belediye Başkanı Karabatı ve eşi Deniz Karabatı etkinliğe katılarak hem köylülerle bayramlaştı hem köylülerin coşkusuna ortak oldular. Karabatı bu şenliklerin tüm güzelliklerinin yanı sıra gençleri kötü alışkanlıklardan koruduğuna dikkat çekerek etkinliğin önemine dikkat çekti.
Boğazköy Muhtarı Şenol Kuş ise gelenekselleşen bu etkinlikler başta olmak üzere; köy gençliği için öncelikle  spor sahası olmak üzere fiziki koşulları iyileştirerek süreci daha ileriye taşıma arzusunu dile getirdi.
Etkinliklerin coşkusu artarken akordiyondan yükselen Gürcü melodileri sporcularda bir başka ahenk oluşturuyordu.
Maç heyecanlarına geleneksel yemek “bişi”nin kokusu bu yıl gelen lokma aracında hazırlanan küçük halka bişi kokusu olarak mesire alanına yayıldı.

 

Etkinliklere 100’ün üzerinde çocuk ve genç katılırken kupayı alanlar, kupalarını bu yılda kendileri için değil dostluğa ve bir sonraki etkinliğe kaldırdılar.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı