Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaYEREL HABERLERKaracabey Belediyesi kendi asfaltını kendi üretmeye başladı

Karacabey Belediyesi kendi asfaltını kendi üretmeye başladı

Karacabey Belediyesi tarafından, Kademe Yerleşkesi içerisinde inşa edilen modern asfalt üretim tesisinde asfalt üretimleri başladı…

Saatte 140 ton kapasiteli olan üretim tesisinden elde edilen asfaltlar şehrin altyapısı biten noktalarında yollara serilirken, Belediye Başkanı Ali Özkan “Kendi asfaltını kendi üreten nadir belediyelerden birisiyiz. Böylelikle hem iş konusunda zaman ve yakıttan tasarruf ederken aynı zamanda asfalt satışı da yaparak, ilçemize ekstra gelir elde etme imkânı buluyoruz” dedi.

Yatırımların merkezi Karacabey’de, çok önemli bir yatırım daha resmen hayata geçti. Karacabey Belediyesi tarafından, Kademe Yerleşkesi içerisinde inşa edilen modern asfalt üretim tesisinde asfalt üretimleri başladı. Saatte 140 ton kapasiteli olan üretim tesisinden elde edilen asfaltlar, şehrin altyapısı biten noktalarında yollara serildi.

 HIZLI VE EKONOMİK YÖNTEM

Karacabey Belediyesi Kademe Hizmet Yerleşkesi içerisinde kurulumu tamamlanan ve hizmete başlayan asfalt üretim tesisini ziyaret eden Belediye Başkanı Ali Özkan, çalışmalar hakkında yetkili personelden bilgi aldı. Özkan burada yaptığı açıklamada, ilçede altyapısı biten sokaklara kendi ürettikleri asfalttan serildiğini belirterek, bu sayede hem daha hızlı hem de daha ekonomik bir yöntemle sokakların yeniden asfaltlandığını söyledi.

ÇALIŞMALAR SONA GELDİ

Özkan burada yaptığı açıklamada, “Altyapı seferberliğimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın destekleriyle son aşamaya geldi. Ve uzunca bir süreden beri de Karacabey’de konuşulan tek konu var, o da yollar. Biz gerçekten pansuman tedavi yapmıyoruz, bir nevi ameliyat yapıyoruz. Karacabey’in adeta altını üstüne getirdik. Bu sistemi yenilemek, kente 100 yıl hizmet edecek şebekeleri oluşturabilmek için yolların kazılması gerekiyor. Yollar kazıldı; içme suyu, kanal ve yağmur suyu şebekeleri montajı yapıldı. Ve sonunda da asfalt, bazı yerlere de kilit parke taşı çalışması yapıldı. Toz oldu, toprak oldu, çamur oldu ama hamdolsun sonuna geldik. Atalarımızın söylediği gibi zahmetsiz rahmet olmuyor, külfetsiz nimet olmuyor, çalıya basmadan da halıya basılmıyor. Şu anda yollarla ilgili çalışmalar da başladı. Müteahhit firmalar bir taraftan çalışmalarını gerçekleştiriyor” dedi.

KİMSEYE MUHTAÇ OLMADAN KENDİ İŞİMİZİ KENDİMİZ ÇÖZECEĞİZ

“Eksik kalan ve ihtiyaç duyulan noktalarda Karacabey Belediyesi olarak kimsenin kapısını çalmadan, kimseye muhtaç olmadan kendi göbeğini kesmek için arkamızdaki bu modern asfalt plentini Karacabey’e kazandırdık” diyen Başkan Özkan, “Artık Karacabeyli hemşerilerimize memnuniyetle ifade edebilirim ki bizim asfaltımız var, bütün malzemeleri aldıktan sonra burada kendi makinelerimizle, teçhizatlarımızla asfalt imalatı yapıyoruz. Karacabey’in zaten araç filosu, makine parkı hizmetlere yetecek oranda var. Onları da kullanarak, ihtiyaç duyulan mahallelere bu asfaltları götürüyoruz. Altyapı sıkıntılı bir olay. Yaklaşık altı yüz milyon TL adeta toprağın altına gömüldü. Birçok belediye başkanının girmekten kaçındığı işler bunlar ama bunların yapılması gerekiyor. Biz hep ifade ediyoruz. Gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünerek hareket ediyoruz. Bundan sonra da üstyapı çalışmalarımız devam edecek. Karacabey’de yolla ilgili bir sıkıntı kalmayacak. Sosyal medya mecralarında, Karacabey’le ilgili gruplarda, kahvehane ve ev sohbetlerinde konu hep şimdiye kadar yoldu ama yaklaşık bir aydan beri yollar yapıldıkça, vatandaşlarımız memnuniyetlerini bizlere bizzat ifade ediyorlar ve yapılan olumlu çalışmaları, güzel çalışmaları gördükten sonra da bu yaklaşık altı yüz milyon TL’lik altyapı maliyetinin ne kadar önemli olduğunun farkına varıyorlar. Bizim gibi ilçe belediyelerinin otuz yılda, kırk yılda borçlanarak ancak karşılayabilecekleri bu yatırımları biz Büyükşehir Belediyesi BUSKİ marifetiyle, kendi kasamızdan para çıkmadan gerçekleştiriyoruz. Bu noktada bize katkı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Bundan sonra geriye yol meselesi kalıyor. Büyük oranda bunları da tamamladık. İnşallah daha modern, daha müreffeh, daha güzel, daha estetik bir Karacabey’i hep birlikte oluşturacağız” dedi.

HEM ÜRETECEK HEM SATACAK

“Asfalt plentimizin kapasitesi gayet yüksek hem bizim ihtiyacımız olan asfaltı üreteceğiz hem de ihtiyaç duyan insanlara bir kâr marjıyla Karacabey Belediyesi olarak bunu satacağız ve Karacabey Belediyesi’ne bir gelir kapısı da açmış olacağız” diyen Özkan, “Daha güzel bir Karacabey’i oluşturmak için canla başla gayret ediyoruz. Kendi ustalarımızla, kendi işçilerimizle, kendi malzemelerimizle burada çok güzel düzenlemeler yaptık. ‘Aslan yattığı yerden belli olur’ atasözünden hareketle, Karacabey’in imalat noktasında mutfağı olarak tabir edilen bu alanı da gayet güzel bir hale getirmiş bulunuyoruz. Allah’ın izniyle, Karacabey’imizde yol problemi ortadan kesinlikle kalkacaktır. Bundan sonra Karacabey’de yolların ne kadar güzel olduğu, düzenli olduğu, bakımlı olduğu diğer şehirlere örnek olduğu konuşulacak diye düşünüyorum. Karacabey’imize olsun” diye konuş

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş