Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELKarakaya, İlk Ziyaretini Ak Parti Kartal Seçim Koordinasyon Merkezi'ne Yaptı

Karakaya, İlk Ziyaretini Ak Parti Kartal Seçim Koordinasyon Merkezi’ne Yaptı

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki tanıtım programı sonrası Kartal’a gelen, Ak Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya, Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde havai fişeklerle karşılandı.

Ak Parti İstanbul İlçe Belediye Başkan Adayları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde tanıtıldı. Ak Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya oldu.

Karakaya, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki tanıtım programı sonrası Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ne Ak Parti İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu ile birlikte giriş yaptı.

ERDOĞAN’IN TALİMATIYLA HÜSEYİN KARAKAYA KARTAL’A İLANI YAPILDI

Gündoğdu yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın talimatıyla Hüseyin Karakaya Kartal’a ilanı yapıldı. Biz de ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın emri başımızın üstüne dedik’. Hüseyin Karakaya’yı kendi evinde ağırlamaktan onur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Geçmiş dönem Erzurum Belediye Başkan Yardımcısı Ünsal Kıraç, Ak Parti eski Kartal İlçe Başkanı Timurhan Yıldız gibi isimlerinde bulunduğu buluşmada Ak Parti Kartal SKM Başkanı Fikret Polat, Ak Parti İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, Kadın Kolları Başkanı Hatice Taslak ve Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Bulut ayrıca MHP Kartal İlçe Başkanı Zübeyir Kurt birer konuşma gerçekleştirdi.

Ak Parti Kartal SKM Başkanı Fikret Polat; “Kartal’ın sahipleri diyelim, inşallah 31 Mart’taki yapacağımız seçimlerde bugünkü bu coşkuyla, 31 Mart’ın akşamında bu ilçemizin önünde kutlayarak AK Partili belediyeciliği inşallah Kartal’da yaşatacağız.” derken Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Taslak; ” Bu salonun coşkusu 31 Mart coşkusunun habercisidir. Birlik beraberlik içinde yürüteceğimiz seçim çalışmaları ile Yine Yeniden Güçlü Kartal’la zafere ulaşacağız” dedi.

Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Bulut; “Bizim için her seçim yeni bir Bismillah. Allah yolumuzu bahtımızı açık eylesin.” dedi.

MHP Kartal İlçe Başkanı Zübeyir Kurt ise, “Ülkücü Hareket olarak, Cumhur İttifakı’nın Kartal İlçe Başkanı olarak hepinize burada söz veriyorum, elimizden geleni yapacağız.” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN BİZİM ÇOK ESKİ KADİM DOSTLUĞUMUZ VAR”

Karakaya adaylaşmasını açıklarken, “Cumhurbaşkanımızın bizim çok eski kadim dostluğumuz var. Ta gençlik kollarındaki zamanımızdan gelen bir muhabbetimiz var. ” diyen Karakaya, “Sayın Cumhurbaşkanım elimi tuttu, ‘Hüseyin’ dedi. ‘Buyur Başkanım’ dedim. ‘Kartal alınmaya çok yakın’ dedi. ‘Biraz, biraz gayret’ dedi.” diyerek adaylığını tanımladı.

Karakaya, “Bu kardeşiniz bir mimar olarak geçmiş dönemde ilçe başkanlığı yapmış, Pendik Belediyesi’nde, büyükşehir belediyesinde, Beylikdüzü Belediyesi’nde, İl Genel Meclisi’nde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, Kartal Belediye Meclisi’nde görev yapmış bir kardeşiniz olarak Kartal’ın her tarafını sokak sokak, adım adım, karış karış biliyoruz. 1994’ten öncesini de biliyoruz. 1994’ten sonrasını da biliyoruz. Bugünü de biliyoruz. Bugün Kartal hak ettiği yerde değil.” dedi.

KURUM İSTANBUL’U BİZ KARTAL’I, ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE KENTSEL DÖNÜŞÜMLE İŞİNİ BİTİRECEĞİZ

“Kentsel dönüşümünün acilen yapılması lazım. Bu konuda Sayın Murat Kurum’un da bu konuda çok ciddi tecrübeleri var. Kendisiyle de konuştuk. O İstanbul’u biz Kartal’ı çok hızlı bir şekilde kentsel dönüşümle işini bitireceğiz.

“Ben teşkilatçıyım.” diyen Karakaya; “Teşkilatsız olmaz. Hiç kimse kendi başına kerameti görmesin. Teşkilatla beraber olursanız başarılı olursunuz. 31 Mart akşamına kadar teşkilatlarımızın emrinde olacağım. SKM’nin emrinde olacağım. Onlarla beraber uyum içerisinde çalışmak nasıl oluyormuş onu göstereceğim. 31 Mart akşamından sonra da Belediye nasıl yönetilir, teşkilatlarla, ittifaklarla belediye nasıl yürütülür onu da göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş