Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGÜNCELKARLIKTEPE HALKI KARAR ALICI OLMAK İSTİYOR

KARLIKTEPE HALKI KARAR ALICI OLMAK İSTİYOR

Karlıktape halkı Topçamlarda  2274/408 parselde halk toplantısıyla parseli konuşacak.

 

Kartal Karlıktepe Mahallesi’nde Topçamlar bölgesinde ilşkin bilirkişi 2274/408 parselde yapılan değişikliğin planlama ilke ve tekniklerine, şehircilik esaslarına ve kamu yararına uygun olmadığını tespit etmişti.
Bu tespit 60 dönümlük bu parselin deprem toplanma alanı, spor alanı, park ve sosyal donatı alanı olarak Kartal halkına ait olduğunun bir ilanı olarak değerlendiren Karlıktepe halkı kamusal olarak kendilerine ait olan alanın en doğru bir biçime değerlendirilmesini görüşmek için halk toplantısı düzenliyor.
KARLIKTEPE HALKI KARAR ALICI OLMAK İSTİYOR
Bilirkişi kararı ardından çeşitli platformlarda bir araya gelen Karlıktepe Mahalle Gönüllüleri bu alnını tüm mahalle halkı ve Kartal halkı için en gerekli ve en uygun biçimde nasıl yapılandırılabilir diye bir tartışma sürdürmektedir.
Bu tartışmalarına tüm Karlıktepe halkının katılmasını sağlamak için toplantıyı Topçamlarda sözkonusu  2274/408 parselde gerçekleştirecek. Toplantıya 8 yıl önce Karlıktepe halkı adına dava açan İbrahim Doğan ve Ali Haydar Süslü’de katılarak 8 yıllık tarihsel süreci anlatacak.
Platformlarda tartışmayı sürdürenler karar önerilerini,“karar vericilere” bırakmadan kararı, tüm mahalle halkıyla birlikte alıp gerekli yerlere sunmak istiyor.
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı