Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yatırımları ve proje projelerin anlattı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yatırımları ve proje projelerin anlattı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Cumhuriyet’in İkinci Yüzyılında Kartal’ın Gelecek Vizyonu’nu” proje lansman toplantısıyla proje ve yatırımları anlattı.

Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde düzenlenen program öncesinde  iftar yemeği veren Yüksel, sonrasında ise ilk olarak 5 yıllık görev süresinde gerçekleştirdiği projelerin yanı sıra yaptığı hizmetler ve yatırımları anlattı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da bir video ile vatandaşlara seslendiği programın ikinci bölümünde ise; Yüksel, yeniden seçilmesi halinde gerçekleştireceği proje ve yatırımları anlattı.

Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde düzenlenen program öncesinde iftar yemeği verildi.

İftar programının ardından saat 20.00’de ‘Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı’nda Kartal’ın Gelecek Vizyonu’nu adlı proje lansmanı gerçekleştirildi. Kültür Merkezi’nin konferans salonunda gerçekleştirilen program nikah salonuna kurulan dev ekranlara da canlı olarak yansıtıldı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel eşi Sibel Doğan Yüksel ve oğlu Eymen Ali ile birlikte proje lansman programına katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programa;  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sevgi Kılıç, Parti Meclisi üyeleri Sinan Kırçiçek ve Emin Umut Dikili, Gençlik Kolları Genel Başkanı Genç Osman Killik, İstanbul İl Gençlik Kolu Başkanı Erdem Kara, CHP İstanbul İl yöneticileri ve CHP Kartal İlçe Başkanı Mert Polat ve yönetiminin yanı sıra Kartal Belediye Meclisi üyeleri ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.

Kürsüde ilk açılış konuşmasını ise Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Mert Polat gerçekleştirdi. Polat, örgütün desteğinin Başkan Gökhan Yüksel’in arkasında olduğunu ifade ederek Kartal’ı hak ettiği değere ulaştırmak için seçimlerde Kartal CHP ilçe örgütünün var gücüyle çalışacağını söyledi.

‘2019-2024 Kartal’da Neler Yaptık’

Sahneye daha sonra Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel çıkarak dev ekranda yaklaşık 2 saat süren ve 2 bölümden oluşan bir sunum gerçekleştirdi. Programın ilk bölümünde 5 yıllık hizmet döneminde gerçekleştirdiği projeleri ve alt yapı yatırımlarını detaylı şekilde aktaran Yüksel, ‘2019-2024 Kartal’da Neler Yaptık’ adlı bir sunum gerçekleştirdi. Bu bölümde Komşu İletişim Merkezinin kuruluşu, alınan 800 bine yakın çağrı gibi konulara değinen Yüksel, Kartal’ın kronik sorunlarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çözüldüğü altyapı yatırımlarını anlattı. 2250 sokağa sahip Kartal’ın her yıl 200-250 sokağı yenilemeye gayret ettiklerini ifade eden Yüksel, toplam 100 bin metre kare büyüklüğünde 33 yeni park yaptıklarını ve toplam 72 bin metrekare büyüklüğünde 100 parkı yenilediklerini ifade etti. Dragos Su Sporları İskelesi, Atalar ve Karlıktepe Spor Merkezleri gibi yatırımları sıralayan Yüksel, Makine Hangar, Mustafa Necati Kız Öğrenci Yurdu, Yalı-Yunus- Topselvi Kültür Merkezi, Mustafa Necati Etüt Merkezi, Gezegen Kafe Sosyal Tesisleri,  Afet Koordinasyon Merkezi, Aşevi ve Gıda Bankası, Lojistik Merkezi, Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi gibi gerçekleşen projeleri detaylı şekilde anlattı. Kartal 494 hektar alanda planlama çalışması gerçekleştirdiklerini ve 40 yıldır bitmeyen planları hayata geçirdiklerini söyledi. 8 farklı imar planı bitirdiklerini kaydeden Yüksel, görev süresi boyunca meydana gelen 4 depremin ardından Kartal’daki yapı stoku ile ilgili çalışma yaparak 27 bin 142 yapı ile ilgili ayrıntılı bir veri tabanı oluşturduklarını söyledi. Kartal’ın 12 farklı noktasına Kandilli Rasathanesi ile birlikte yeni sismik cihazlar yerleştirdiklerinin ve Dragos İskelesine de Tsunami Erken Uyarı Sistemini yine Kandilli Rasathanesi ile birlikte kurduklarını kaydeden Başkan Yüksel, ilk bölüm konuşmasını bitirdi.

İmamoğlu salona barkovizyon eşliğindeki hitap etti

Lansman programının bir sürprizi ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kartallı vatandaşlara barkovizyon eşliğindeki hitap ettiği videosu oldu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal’da gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi projeleri ve yatırımlarını anlattı.

Aile Okulu, Engelli Spor Merkezi ve Yeni Sağlık Polikliniği Müjdesi

Programın ikinci bölümünde ise Başkan Yüksel, Sosyal Dayanışma Ekonomisini güçlendirmek için Aile Okulu’nu kuracaklarını ve Esentepe’de Gönül Çarşısı’nın da içinde bulundu alanın var olan Engelli Spor Merkezi ve yeni yatırımlar ile iyilik kampüsüne dönüşeceğini söyledi.  Kaymakamlığının hemen arkasında yer alan yeni sağlık polikliniğinin çok kısa sürede açılacağını ve içinde röntgen ve ultrason hizmetinin de yer alacağını söyledi. Kartal’da Etap 1 Etap 2 nin hayata geçmesi ile bu alanda bir sağlık yatırımı planladıklarını kaydeden Yüksel, sokak hayvanları için barınak ve rehabilitasyon merkezi projelerinin olduğunu ve Orman Bakanlığı’nın tahsis sağladığı anda harekete geçeceklerini ifade etti. Tüm mahallelerde üst yapı yatırımlarına devam edeceklerini ve başta aydınlatma olmak üzere prestij caddelerinin arttırılacağını söyledi.

Her Mahalleye Kreş

Kartal’da kreş olmayan mahalle bırakmayacaklarını ve İBB’nin de yeni kreş yatırımları olacağını kaydeden Başkan Yüksel, Cevizli, Çavuşoğlu, Esentepe, Karlıktepe, Orhantepe, Topselvi, Yakacık Yeni ve Yunus Mahallelerinde kreş yatırımları olacağını kaydetti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı