Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaGÜNCELKARTAL BELEDİYE BAŞKANI GÖKHAN YÜKSEL’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

KARTAL BELEDİYE BAŞKANI GÖKHAN YÜKSEL’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

KARTAL BELEDİYE BAŞKANI GÖKHAN YÜKSEL’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel “Muhtarlar Toplantısı”nın 124. Buluşmasında Kartal’a ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Muhtarlar Toplantısı’nın Eylül ayı oturumunda ilk sözü Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel aldı. Başkan Gökhan Yüksel, Açık Kapı Projesi’nde sona geldiklerini ve sistemi kurduklarını belirten Başkan Gökhan Yüksel, vatandaşın her türlü sorunda belediyeye gelmeden tek bir telefon ile yetkililer ile iletişim kurabileceğini söyledi.

“BELEDİYEYE TEK NUMARAYLA ULAŞMA DEVRİ BAŞLADI”

Başkan Gökhan Yüksel sözlerini şöyle sürdürdü: “-Artık kimseye ulaşamıyorum, derdimi anlatamıyorum -diyen vatandaş kalmayacak. 7-24 faaliyet gösterecek çağrı merkezinde hem belediye işlerine vakıf, hem de çözüm noktasında yetenekli arkadaşlar görev yapacak.  Bu iletişim kanalına ‘Komşu İletişim Merkezi’ adını vermeyi arkadaşlar uygun görmüşler. Ben de bu kanalı kullanıp artık müdürleri veya başkan yardımcılarını tek tek aramayı bırakacağım. Sistem kuruldu ve oturması zaman alacaktır; ama en azından belediyeye tek numarayla ulaşma devri başladı. Ben inanıyorum ki kullandıkça, yayıldıkça ve öğrenildikçe memnuniyet seviyesi daha da artacaktır. Muhtarlıklar Müdürlüğü’nden de bir arkadaşımız bu yapı içinde yer alacak ve sizden gelen çağrılar ayrıca değerlendirilecek. Böylece sizden gelen iletileri de arkadaşlarımız takip etmiş olacaklar. Sisteme önce belediye müdürlükleri, personeli alışacak, başkan yardımcıları alışacak ve sistem oturduktan sonra Kartal halkı alışacak. Ben inanıyorum ki iletişim arttıkça ve vatandaşın kafasındaki sorular cevap buldukça daha da rahatlayacaktır. Bu sistemi daha ileri götüreceğiz. Bunun Bakanlık ayağı var, Büyükşehir ayağı var. Vatandaş her türlü soruyu soruyor; çünkü buralardaki iletişim yetkilileri ile bağ kuracağız ki vatandaş en azından hangi yolla nereye başvurması gerektiğini bizden öğrenmiş olacak.”

İŞSİZLİK

İşsizlik konusunda ise Gökhan Yüksel; “İşsizlik büyük problemimiz ve belediyeler buna çare olamaz; ama biz de Kariyer Merkezi’ni kurduk. Kariyer Merkezi, Kartal’da bulunan fabrikalar, iş yerlerinin ve esnafın aradığı işgücü ile iş arayanları buluşturmayı hedefliyor. İnanın çok değişik fırsatlar çıkabiliyor. Sizden de tanıdığınız esnaf ve işyerleri konusunda katkı gelebilir. El birliği ile Kartal’da komşularımızın iş bulmasını sağlarsak ne mutlu…” dedi.

 ENGELLİ VATANDAŞLAR ÖNCELİKLİ

Başkan Gökhan Yüksel; “Okul önlerindeki sorunların ve engelli bireylerin şikâyetlerinin öncelikli olduğunu söyledi.”

ETAP 1 VE ETEP 2 HAYALİ

Başkan Gökhan Yüksel Kartal’ın en karmaşık sorunu Etap 1 ve Etap 2 ile ilgili kısa bir açıklama yaptı. Başkan Gökhan Yüksel; “Kartal’ın merkezindeki çarşı ve meydanın en az 70-80 yıllık olduğunu ve Kartal’da belediye başkanlığı yapmış herkesin hayalinin çarşıyı ve meydanı yenilemek ve hareketlendirmek olduğunu söyledi. Başkan Gökhan Yüksel, bu nedenle bu bölgenin planlaması ile ilgili çok titiz davrandıklarını ve engellere rağmen adım adım yürümeye çalıştıklarını” söyledi.

İKİYE BÖLÜNMÜŞ ŞEHİR VE NEYZEN TEVFİK MEYDANI

Neyzen Tevfik Meydanı ile ilgili bir çalışma yaptıklarını belirten Başkan Gökhan Yüksel; “Marmaray ile ikiye bölünen sahil ve minibüs yolunu birbirine bağlama konusunda Marmaray sorumlularını da sürece katarak bir proje yapmak istediklerini belirtti. Neyzen Tevfik Meydanı’nın yüksekliğinin biraz düşürülerek geçit sayısının artırılması ile bu kopukluğu gidermek istediklerini” söyledi.

 CEVİZLİ MEYDANI

Başkan Gökhan Yüksel; “Cevizli Meydanı’nın ilk etabında sona yaklaştıklarını ve 4 mahallenin kesişim bölgesinde yer alan 15 dönümlük alanı, kısa sürede halkın kullanımına açacaklarını” söyledi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş