Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaEMEKKartal Belediye işçileri, bir kez daha iş bıraktı

Kartal Belediye işçileri, bir kez daha iş bıraktı

DİSK/Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 4 No’lu Şubenin çağrısıyla Kartal Belediye işçileri bir kez daha iş yavaşlatma eylemi ile alacaklarını ödenmesini istedi.

Kartal Belediye işçileri 7 Mayıs tarihinde iş yavaşlatma eylemi kararı aldığında Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Çok yüksek bir geçiş dönemindeyiz 31 Mart’tan sonra attığımız ve atacağımız adımlar var. Bugün de zaten finansal anlamda hem borçlanma hem de kendi gayrimenkullerimizle alakalı bazı süreçleri de devreye koyuyoruz. Dolayısıyla Mayıs ayının içerisindeyiz vergi ayındayız. Mayısın sonuna kadar hiçbir çalışan arkadaşımızın hiçbir alacağı kalmaz. Onlar bizim kardeşlerimiz. Dolayısıyla eksik kalan her şey bizim adımıza da eksik yaşanmış olur. Kendi çalışma arkadaşlarımızı aynı hassasiyette haklarını hukuklarını koruyarak alacaklarıyla ilgili düzenlemeyi hızlandıracağız ve ay sonunda hiçbirinin hiçbir alacağı kalmaz” demişti.

Ancak bu açıklamaya rağmen ödemeler yine eksik yatırıldı. Bunun üzerine DİSK/Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 4 No’lu Şubenin çağrısıyla Kartal Belediye işçileri bir kez daha eylem takvimi açıkladı.

Takvime göre:

Pazartesi tam gün
Salı yarım gün
Çarşamba yarım gün
Perşembe yarım gün
Cuma tam gün iş yavaşlatma kararı alındığı açıklandı.

Bugün tam gün iş yavaşlatmaya eylemi hayata geçirilirken yapılan görüşmelerin ardından;

Maaşların Haziran 15’de tam olarak yatırılması; Mart ve Nisan ayından kalan mesai ücretlerin ise 12 Temmuz tarihine kadar yatırılması, Mayıs maaşı İle Haziran ayında alınması gereken 26 Günlük ikramiye için ise bayram sonrası tekrar görüşülmesi konusunda alınan karaların ardından eylem takvimi sonlandırıldı.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş