Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaKARTALKartal Belediyesi, 21. Ekim Geçidi Sergisi’ne Ev Sahipliği Yaptı

Kartal Belediyesi, 21. Ekim Geçidi Sergisi’ne Ev Sahipliği Yaptı

Kartal Belediyesi, 21. Ekim Geçidi Sergisi’ne Ev Sahipliği Yaptı

Kartal Belediyesi,  ilki 2001 yılında gerçekleşen ve bugüne kadar 60 bin sanatçının eserlerinin yer aldığı, ‘21. Ekim Geçidi Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. Birbirinden kıymetli eserlerin yer aldığı serginin açılışı, sanatseverlerin yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

65 Sanatçı, 75 Eser

İlki 2001 yılında ressam Gülsün Erbil tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl 60 sanatçının 75 eserinin sanatseverler ile buluştuğu, Ekim Geçidi Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Karma resim teknikleri ile oluşturulan ve heykel çalışmalarının da yer aldığı serginin açılış törenine; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Kartal Belediyesi Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, sanatçı Ressam Gülsün Erbil, sergide eserleri yer alan sanatçılar ile çok sayıda sanatsever katıldı.

“Sergiyi Sanatseverler ile Buluşturmanın Gurunu Yaşıyoruz”

Serginin açılışında konuşan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, “21. Ekim Geçidi Sergisi’ne ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. 21 yıl, dile kolay bir zaman. Ülkemizin kültür sanat hayatında önemli bir yeri olan bu sergiye geçtiğimiz yıl da ev sahipliği yapmıştık. Kartal Belediyesi olarak, tüm sanatçı dostlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Ressam Gülsün Erbil’e çiçek takdim etti. Programın devamında katılımcılar, sergi alanını gezerek eserler hakkında bilgi aldı.

21. Ekim Geçidi Sergisi, 30 Ekim’e kadar sanatseverleri ağırlamaya devam edecek.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş