Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal Belediyesi 3. Ulusal Kısa Film Festivali başlıyor

Kartal Belediyesi 3. Ulusal Kısa Film Festivali başlıyor

Kartal Belediyesi 3. Ulusal Kısa Film Festivali başlıyor

 
Kartal Belediyesi tarafından sinema sektörünün gelişimine katkıda bulunmak, kısa film yapımını özendirmek ve desteklemek amacıyla düzenlenen 3.Ulusal Kısa Film Festivali başlıyor.
Türkiye’de kısa filmin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yapılan Kartal Belediyesi 3. Ulusal Kısa Film Festivali, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde 14-17 Mart tarihlerinde yapılacak olan film gösterimleri ile başlayacak. Sinema sektörüne yeni yetenekler kazandırmak ve yaratıcı fikirlerin beyazperdeye yansımasına destek olmak amacıyla düzenlenen festivalde ödüller 20 Mart Pazar günü sahiplerini bulacak. Festivalde En İyi Kısa Film 10.000 TL, En İyi İkinci Kısa Film 7.500 TL ve En İyi Üçüncü Kısa Film 5.000 TL ödülün sahibi olacak.
Başkan Gökhan Yüksel: “Sinemanın yaratıcı bakış açısını bizlere sunan, bize farklı dünyaları beyazperde üzerinden yansıtan hikayeleri izleyeceğiz.”
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yaratıcı fikirlerin oluşumuna ve sergilenmesine destek vermek amacıyla bu yıl ulusal film festivalinin 3’üncüsünü düzenlediklerini belirterek, “Sinema yedinci sanat unsuru olarak yaşamın içinde önemli bir yer tutuyor. Biz de sinemanın bu etkin gücünün farkında olarak sinema sektörüne ve sinemaya gönül veren yeteneklere destek amacıyla festivalimizi düzenliyoruz. Hayatın tüm renklerini içinde barındıran filmleri Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde hep birlikte izleyeceğiz. Sinemanın yaratıcı bakış açısını bizlere sunan, bize farklı dünyaları beyazperde üzerinden yansıtan hikayeleri izleyeceğiz. 20 Mart Pazar gecesi düzenlenecek ödül töreninde hayatın tüm renklerini filmleriyle buluşturan sinemacılarımıza ödüllerini takdim edeceğiz. Filmler üzerinden hikayelerini bize anlatan eserleri, emek veren sinemacılarımızı desteklemeyi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş