Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaGÜNCELKartal Belediyesi 8 ayrı ekiple 65 yaş üstü ve yalnız yaşayan vatandaşlara...

Kartal Belediyesi 8 ayrı ekiple 65 yaş üstü ve yalnız yaşayan vatandaşlara yardım ulaştırıyor

Kartal Belediyesi temizlik malzemesi ulaştırmak amacıyla, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü verilerini  değerlendirecek 65 yaş üstü yalnız yaşayan vatandaşları belirlendi.
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünden bir Destek Hizmetler Müdürlüğünden bir ve bir zabıta personeli olmak üzere her araçta toplam 3 kişi olacak biçimde 8 ayrı lojistik ekip oluşturuldu.
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, dağıtıma çıkmadan önce belediye binası önünde dağıtım için hazırlanan ekiplere seslendi. Yardım çalışması çerçevesinde hassasiyet gösterilmesi gereken konular ile alakalı uyarılarda bulunan Başkan Gökhan Yüksel, şöyle konuştu: “Arkadaşlar, ilçemizde yaşayan ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü, tek başına yaşayan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara çok hızlı bir şekilde ulaşacağız” dedi.
Başkan Gökhan Yüksel’in konuşmasının ardından; her bir araçta 3 personelin bulunduğu 8 ayrı ekip, dağıtımı gerçekleştirmek üzere harekete geçti. Yardım çalışmaları kapsamında Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden yardım alan 65 yaş üstü, 184 vatandaşa ulaşıldı. İçerisinde; dezenfektan, sıvı sabun, maske, eldiven, kolonya ile birlikte 14 madde kuralının anlatıldığı broşürün bulunduğu çanta, her bir vatandaşa ekipler tarafından teslim edildi.
 
 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı