Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal Belediyesi Çocuk Meclisi ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel Oturumu’ gerçekleştirildi

Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel Oturumu’ gerçekleştirildi

Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel Oturumu’ gerçekleştirildi

Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle Belediye Meclis Salonu’nda ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel Oturumu’ gerçekleştirildi. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımıyla gerçekleştirilen oturuma Kartal’ın 20 mahallesini temsilen çocuklar katıldı.
Kartallı çocukların belediye yönetimine katılması ve söz sahibi olmaları için, çocuklara yönelik Belediye hizmetlerinin artırılması, çocuk odaklı programlara daha fazla yatırım yapılması, “Çocuk dostu bütçe” uygulamalarını düzenlemek ve başlatmak adına 2020 yılında kurulan Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Özel Oturumu’, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımıyla gerçekleştirildi. Kartal Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan meclis oturumu Covid-19 pandemisi nedeniyle alınan tedbirler eşliğinde ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapıldı.

‘Çocuk Meclisinde alınan kararlar çok kıymetli ve önemli’

İki ayda bir düzenli olarak toplanması öngörülen Çocuk Meclisi’nin 2021-2022 dönemi ilk toplantısı Meclis Komisyonlarının oluşturulmasıyla başladı. Kartal Çocuk Meclisi’nde konuşan Başkan Yüksel, meclisten çıkacak kararların takipçisi olduğunu belirterek sözlerine başladı. Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi’nin tüm toplantılarının kayıt altına alındığını belirterek, yapılan işin çok kıymetli ve önemli olduğunu vurguladı. Geçtiğimiz yıl Çocuk Meclisi’nin 4 kez toplandığını ve bu yıl yenilenen meclis üyeleri ile yıl boyunca 4 oturum yapılacağını belirten Başkan Gökhan Yüksel, 2021-2022 yılı meclis toplantısında alınacak kararların hayırlı olmasını diledi.

‘Çocukların fikirleri ve önerileri Kartal’da hayata geçiyor’

Kartal’da çocukların fikirlerine ve öngörülerine önem verdiklerini belirten Başkan Gökhan Yüksel; “Geçtiğimiz yıl yapılan her toplantı kaydedildi ve sizin yerinizde oturan çocukların her önerisine ekip olarak çalıştık. O önerilerden bazıları hayata geçti. O yüzden bu toplantılar sadece iyi vakit geçirme toplantısı değil. Sizin mahallenizde gözlemlediğiniz her şeyi gerçekten ciddiye alan bir ağabeyiniz ve yönetimi var. Örneğin; geçtiğimiz dönem bir arkadaşınız; görme engeli olan kardeşlerimiz için Sesli Kütüphane Projesi sundu. O projeyi hızlı bir şekilde hayata geçirdik” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı