Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana SayfaGÜNCELKartal Belediyesi kar ve buzlanmaya karşı hazırlanıyor

Kartal Belediyesi kar ve buzlanmaya karşı hazırlanıyor

Kartal Belediyesi kar ve buzlanmaya karşı hazırlanıyor

Kartal Belediyesi, olumsuz hava koşullarına yönelik olası kar yağışı ve buzlanmaya karşı, 4 tane solüsyon serpen tanker, 4 tuz robotu, 2 greyder, 4 iş makinası, 5 kamyon ve 13 ekip aracı ile müdahale edecek.

Aralık Ayında 153’üncü Muhtar Toplantısında Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Aralık ayına  2022’nin son ayına geldiklerini, bu nedenle kış ve kar hazırlıklarının da başladığını ifade etmişti. Yüksel,Karla mücadelede hem muhtarların hem de belediye olarak kendi ekiplerinin tecrübeli olduğunu vurgulamış ve daha önceki yıllarda olduğu gibi koordinasyon içinde bu süreci tamamlayacaklarını belirtmişti.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde özellikle Aydos, Hürriyet ve Yakacık Mahallerinde buzlanma meydana gelebilecek noktalar için hazırlıklarını tamamladı. Olası kar yağışı ve buzlanmaya karşı daha hızlı müdahale edebilmek için merkezi noktalara tuz stoklamaya başladı. Meydana gelmesi muhtemel kar yağışı ve buzlanmaya karşı 24 saat nöbet tutan ekipler, olası kaza ve yaralanmalara karşı tedbirleri de had safhaya çıkardı.

İlçe genelinde 4 tane solüsyon serpen tanker, 4 tuz robotu, 2 greyder, 4 iş makinası, 5 kamyon ve 13 ekip aracı, kar ve buzlanma ile mücadele çalışmasına ayrıldı. Ekiplerin olası bir kar yağışı ve buzlanmada kapanan yollara daha hızlı müdahalesi için ilçe genelinde stoklanan 3 bin ton tuzun bir kısmı belirlenen bazı merkezi noktalara getirilerek hazır edildi. Ekipler buzlanma olması durumunda merkezi tuz depolama alanına gitmeden mahallere yakın olarak belirlenen bu noktalardan tuz alarak cadde ve sokaklara hızla müdahale edebilecek.

 

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı