Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaKARTALKartal Belediyesi Sanat Akademisi Resim Bölümü Genç Yetenekleri Bekliyor

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Resim Bölümü Genç Yetenekleri Bekliyor

Genç yeteneklere destek olmak ve eğitim vermek amacıyla hizmet veren Kartal Belediyesi Sanat Akademisi, 2022-2023 eğitim dönemi için yetenek sınavı düzenliyor.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in çocukların ve gençlerin sanat eğitimlerine öncelik vermek amacıyla hizmete açtığı Kartal Belediyesi Sanat Akademisi, Resim Bölümü için yetenek sınavına başvurular Kartal Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden yapılacak. Yetenek sınavına girmek isteyen adaylar başvurularını 1-22 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirecek. Kartal’da ikamet eden 9-16 yaş arası öğrencilerin başvuracağı özel yetenek sınavları 07-08 Ekim 2023 tarihlerinde arasında Kartal Belediyesi Sanat Akademisi sahil hizmet binası 5. katta yapılacak.

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Resim Kursu’nda üç yıl süreyle yetenekli adaylara kişisel gelişimlerini ve sanat görüşlerini geliştirecek düzeyde sanat eğitimi veriliyor. Öğrenciler atölye uygulamaları, seminer programları, ulusal-uluslararası sanat yarışmaları, sergiler ve sanat fuarlarına katılabilecek. Ayrıca öğrencilerin istedikleri sanat okullarını kazanma olanağı yakaladığı Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Resim Kursu, Yavru Kartallar grubu ile birçok sanat programına da dahil olma olanağı kazanıyor.

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Resim Bölümü özel yetenek sınavları 100 puan üzerinden değerlendirilecek. 2 aşamalı ve 45’er dakikadan oluşan sınavlar sonucunda 9-10-11 yaş, 12-13-14 yaş ve 15-16 yaş olmak üzere üç yaş grubundan öğrenci alımı yapılacak.

Başvurular aşağıdaki link üzerinden gerçekleştirilecek.

https://e-belediye.kartal.bel.tr/Basvuru/BasvuruFormu/ResimKursuÖnKayıtFormu

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı