Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaYEREL YÖNETİMKartal Belediyesi Yaz Spor Okulu, 2. Dönem Eğitimlerine Başladı

Kartal Belediyesi Yaz Spor Okulu, 2. Dönem Eğitimlerine Başladı

Kartal Belediyesi Yaz Spor Okulu, 2. Dönem Eğitimlerine Başladı

Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün açtığı Yaz Spor Okulu’nun 2. dönem öğrencileri, eğitimlerine başladı.  Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tesislerinde devam eden Yaz Spor Okulu’nun 7 – 12 yaş aralığındaki 150 öğrenicisi, 3 hafta boyunca 12 farklı branşta eğitim görecek.

Kartal’da devam eden Yaz Spor Okulu’nda; futbol, basketbol, hentbol, voleybol, dans, survivor, Uzak Doğu sporları, cimnastik, masa tenisi, badminton, sinema ve akıl oyunları olmak üzere 12 branşta ders gören öğrenciler, yaşlarına göre farklı gruplarda toplanıyor. Her yaş grubunun ayrı renklerde forma giydiği Yaz Spor Okulu’nda öğrencilerin öğlen ve ikindi yemekleri de Kartal Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Uzman eğitmenler eşliğinde spor yaparak yaz tatillerini verimli geçiren çocuklar için hazırlanan Yaz Spor Okulu, 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yoğun bir okul döneminin ardından çocukların yaz tatilinde eğlenirken spor yapmasını sağlamak için açılmasını istediği Yaz Spor Okulu’nun 2. dönemi 9 Ağustos’a kadar sürecek.

Kartallı çocuk ve gençlerin yaz dönemini, spor aktiviteleriyle geçirebilme imkanı buldukları Kartal Belediyesi “Yaz Spor Okulu”nun ilk döneminde Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve beraberinde Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürü Yaşar Bıçak, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Kartal Belediye Meclis Üyesi Yasin Ünder, Kartal Belediyesi Basın Yayın Müdürü Hüseyin Can Güler ziyaret ederek çocuklarla beraber zaman geçirmiş ve etkinliklerine katılmıştı.

Geçen yıllarda tek dönem olarak yapılan Yaz Spor Okulu, bu yıl 3 farklı dönem halinde tekrarlanıyor. Kartal’da ikamet eden 7-12 yaş arası çocukların ücretsiz olarak faydalandığı Yaz Spor Okulu,

ilk dönemi 17 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti.

2. dönemi 16 Temmuz – 9 Ağustos tarihleri arasında yapılan yaz spor okulunun,

3. ve son dönemi ise 19 Ağustos – 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitimlerin sonunda Yaz Spor Okulu’ndan toplamda 450 çocuk mezun olacak.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş