Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaEMEKKartal Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşme Töreni Yapıldı

Kartal Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşme Töreni Yapıldı

Kartal Belediyesi’nin 1800 şirket işçisini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS), Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, DİSK Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan’nın katılımıyla düzenlenen törenle imzalandı. İmza töreninde konuşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Bu sözleşmenin bütün çalışma arkadaşlarıma, bütün yöneticilere ve DİSK ailesine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. ”dedi.

 

Kartal Belediyesi’nde 1400’ü sahada çalışan toplam 1800 işçi için Kartal Belediyesi iştirakı Kartursaş A.Ş ile DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı.

Başkan Yüksel, “Bize Bu Mutluluğu Yaşamak Düşer”

TİS imza törenine Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, DİSK Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Toplu Sözleşmeler Daire Başkanı Çetin Çalışkan, İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Murat Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve şirket çalışanları katıldı.

Belediyenin 5. katında düzenlenen törende çalışanlarla mutabakata vardıklarını belirten Başkan Gökhan Yüksel, “Yarım milyon Kartallı komşumuzun yaşamını kolaylaştırmak ve hizmet üretmek, tek başına belediye başkanının yapabileceği bir şey değil. Ekibiyle, yöneticileriyle, işçileriyle hep beraber göğüsleyeceği bir gerçek. Kartal bizden hizmet beklerken bir nebze olsun bu sözleşmeyle koşullarımız iyileştiyse bize de bu mutluluğu yaşamak düşer. Bu güzelliği hep birlikte daha ileri götürmek için bu sözleşmenin bizim için de önemi büyük. Ben her iki tarafın da özverisini kutluyorum. Sevgili genel başkanım ve yönetimine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Remzi Çalışkan: “İstanbul’da Kapıları Açan Sözleşme Oldu”

Törende DİSK Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan da kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Çalışkan konuşmasında “Bugün İstanbul’da yapılan ve yapılacak olan toplu iş sözleşmelerinin kapısı Kartal’da açıldı. Belediye başkanımızın, şubemizin ve belediye yönetimimizin ortak çabasıyla, özverisiyle açıldı. İstanbul’da kapıları açan bir toplu iş sözleşmesi yapıldı ve şubemiz de belediyemiz de başkanımız da bir şekilde olabildiğince en iyi noktada bitirmeye çalıştılar. Bu da bizim için ayrı bir değerdir. Herkese hayırlı olsun.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

İmza töreninin ardından Başkan Gökhan Yüksel ve Remzi Çalışkan halay çekerek yeni sözleşmeyi kutladı.

İmzalanan TİS’e göre önümüzdeki yıl Ocak ayında yüzde 15, Temmuzda yüzde 30; ikinci yılın başında da bir sonraki sözleşmeye kadar yüzde 20’lik ek zamlar yapılacak.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş