Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaGENELKARTAL BELEDİYESİ’NDEN “LET’S DO IT” HAREKETİNE DESTEK

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN “LET’S DO IT” HAREKETİNE DESTEK

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN “LET’S DO IT” HAREKETİNE DESTEK

Aydos Ormanı, Katı Atıklardan Arındırıldı

Tüm dünyada 21 Eylül tarihinde çevrecilerin katılımlarıyla gerçekleştirilen ulusal ve bölgesel temizliği amaçlayan “Let’s Do It” hareketi, İstanbul Kartal’da da karşılık buldu. Kartal Belediyesi ve Okan Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği Aydos Ormanı’nda katı atık toplama etkinliği, birçok sivil toplum kuruluşu ve çeşitli firmaların katılımıyla gerçekleşti.

Temiz bir kent, yeşil bir gelecek için çevre bilincini artırmaya yönelik ödüllü projelere imza atan Kartal Belediyesi, Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Aydos Ormanı’nda katı atık toplama etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılım sağlayan her yaştan vatandaş, Aydos Ormanı’na gelişigüzel atılmış katı atıkları topladı.

“Tabiata Saygı, Aklın Vicdanıdır”

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars etkinlikte yaptığı açıklamada “Dünya Temizlik Günü dolayısı ile tüm dünyada bugün temizlik yapılıyor. Biz de geçtiğimiz senelerde yaptığımız gibi Kartal Belediyesi olarak destek sağladık. Etkinliğimizi Okan Üniversitesi ile yaptık; fakat burada birçok sivil toplum kuruluşunun, firmaların, vatandaşların, çocukların katılımı olduğunu görüyoruz. Kartal Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel ile başlatmış olduğumuz ‘Yeşilden Maviye Bu Yaşam Bizim’ sloganı kapsamında sahilleri, deniz dibini, ormanları temizledik. Bugün de bu etkinliğe katılan herkese sayın başkanımızın teşekkürlerini iletiyorum. Son olarak da Mustafa Kemal Atatürk’ün şu önemli sözünü paylaşmak istiyorum: ‘Tabiata saygı, aklın vicdanıdır’. Asıl olan temizlemek değil, çevreyi kirletmemektir.” dedi.

Kartal Belediyesi ile ortak çalışma yürüten Okan Üniversitesi’nin rektör yardımcısı Prof. Dr. Güner Gürsoy ise “ Bu dünya bizim, başka gidecek yerimiz yok. Çevre konusunda hepimizin duyarlı olması gerekiyor. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in bu hareketi destekliyor olması çok önemli ve biz de destek vermek istedik. Çocuklarımızın da burada olmasından çok mutluyum, herkese teşekkür ediyorum” diyerek etkinlik ile ilgili görüşlerini bildirdi.

Yağmurlu Hava İhtimali Çevrecilere Engel Olamadı

Yağmurlu havanın etkinliğin yapıldığı gün de devam etme ihtimali olmasına rağmen 150 civarında vatandaş etkinliğe katılım sağladı. Otobüslerle Kartal’ın çeşitli noktalarından Aydos Ormanı’na gelen çevreye duyarlı vatandaşlar, dağıtılan eldivenler ve çöp poşetleri ile ormanın içerisindeki çöpleri topladı. Yediden yetmişe her yaştan katılımcıyla gerçekleşen etkinlik sayesinde, ormanın bir bölümü katı atıklardan arındırılmış hale geldi.

Yaklaşık iki saat süren etkinliğin ardından bir araya gelen katılımcılar, Dünya Temizlik Günü’ne özel hatıra fotoğrafları çektirdikten sonra otobüslerle etkinlik alanından ayrıldı….

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş