Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaGÜNCELKARTAL BELEDİYESİ'NDEN SPORA DESTEK

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN SPORA DESTEK

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN SPORA DESTEK

Başkan Gökhan Yüksel, Beden Eğitimi Öğretmenleriyle Bir Araya Geldi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da bulunan okulların beden eğitimi öğretmenleriyle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Öğrencilerin ve öğretmenlerin ihtiyaçlarının konuşulduğu toplantıda, beden eğitimi öğretmenleri Başkan Yüksel’e beklentilerini iletti.
Belediye olarak eğitime ve spora destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini dile getiren Başkan Gökhan Yüksel, “Bu tür toplantıları düzenli olarak yapmalıyız. Bu buluşmalar, ortak yapabileceğimiz çalışmaları konuşmak için önemli bir fırsat ortaya koyuyor. Toplumların gelişmesinde eğitim ne kadar önemli bir faktörse, çocuklarımızın sağlıklı yetişmesinde spor da o derece önemlidir. Çocuklarımız, geleceğimizin teminatıdır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi şartlarda spor yapmalarını istiyoruz. Bu nedenle sporda tesisleşmeyi hedefliyoruz. Bu anlamda, ilçemizdeki spor faaliyetlerinin artmasını ve daha nitelikli bir hale gelmesini istiyorum. Devlet okullarımız da en az özel okullar kadar donanımlı olsun. Spor alanı ve spor malzemesi olmayan okulumuz kalmasın. Bunun gibi güzel temennilerimiz var.” diye konuştu.

“Kötü Alışkanlıklara Karşı Spor ve Kültür Sanat”

Kötü alışkanlıklara karşı spor ve kültür sanat faaliyetlerinin en büyük koruma kalkanlarından olduğunu ifade eden Başkan Gökhan Yüksel, “Okullara spor malzemesi dağıtacağız ki; yarının sporcuları yetişsin, yarının milli takım oyuncuları yetişsin. İlçedeki spor kulüpleriyle de dayanışmamız ve iletişimimiz çok yüksek. Beden eğitimi öğretmenlerimizle de bu tür toplantıları devamlı hale getirmeliyiz. Çocuklarımız kötü alışkanlıklara bulaşmasın, enerjilerini sporla atabilsin diye spor tesislerini de artırmaya öncelik veriyoruz. Ama okul bahçelerinde bulunan spor alanlarını da güzelleştirmemiz gerekiyor ki, okul vaktinde çocuklarımız enerjilerini atabilsin, okul çıkışında kötü alışkanlıklara bulaşmak akıllarından geçmesin. Belediyemiz bu anlamda üzerine düşen ne varsa yapacaktır.” diye konuştu.

“Spor Alanlarında Tesisleşme, Öncelikli Çalışmalarımız Arasında Yer Alıyor”

Devam etmekte olan projelerle ilgili de bilgi veren Başkan Gökhan Yüksel, “Göreve geldiğimiz günden bugüne, spor projelerine ayrı bir önem veriyoruz.
Atalar’da ki toprak sahayı çimlendiriyoruz. Orası komple bir spor tesisine dönüşecek.
Yunus Stadının bakım ve onarımını yapıyoruz.
Yakacık’taki toprak sahadan da yeni bir tesis çıkaracağız.
Kartal’da çocuklarımıza ve gençlerimize yeni spor alanları ve yaşam merkezleri açma gayretimiz hep devam edecek. Söz verdiğimiz projeleri adım adım hayata geçirmek için çaba sarf ediyoruz. Çünkü Kartal bizim, hepimizin.” diye konuştu.
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş