Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaSPORKartal Belediyesi’nin 7 Farklı Branşta Verdiği Spor Eğitimlerine Yoğun İlgi

Kartal Belediyesi’nin 7 Farklı Branşta Verdiği Spor Eğitimlerine Yoğun İlgi

 Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün başlattığı ‘Ücretsiz Spor Eğitimleri’ kapsamında Kartallı çocuk ve gençler, 7 farklı dalda spor eğitimleri almaya başladı.

 

Kartal Belediyesi, bir yandan da çocuk ve gençlerin spor ile erken yaşta tanışmalarını ve hayatlarında spora daha çok yer vermelerinin yanı sıra; zamanlarını daha verimli geçirmelerini sağlamak amacı ile ücretsiz eğitimler veriyor. Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün başlattığı ‘Ücretsiz Spor Eğitimleri’ kapsamında Kartallı çocuk ve gençler, 7 farklı dalda spor eğitimleri almaya başladı.

“Sporla Hayata Dokun” temasıyla başlayan ve çocuklar tarafından yoğun ilgi ile karşılanan eğitimler kapsamında minik ve genç sporcular, boş zamanlarını spor ile değerlendirerek ilerde yapmak istedikleri spor branşları ile ilgili profesyonel eğitim alıyor. Gerekli teknikleri uzmanlar eşliğinde öğrenen sporcular, öğrendiklerini ise bol bol antrenman yaparak pekiştiriyor.

Cimnastik, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Yüzme, Triatlon ve Tenis dallarında verilen eğitimler 5 Mart Cumartesi günü itibari ile başladı. Alanında uzman hocaların verdiği eğitimler, 5 farklı merkezde devam ediyor. Kartal Belediyesi Su Sporları Merkezi’nde triatlon, Karayemis Yüzme Havuzu’nda yüzme, Kartal Anadolu Çok Amaçlı Spor Tesisi’nde basketbol, voleybol ve cimnastik, Hürriyet Kültür Merkezi’nde masa tenisi ve Vizyon Rezidans Tenis Kortu’nda ise tenis eğitimleri veriliyor.

Eğitimlerde uzman hocalar her bir branş ile ilgili temel eğitimlerden başlayarak çocuk ve gençlere teorik ve pratik bilgiler veriyor. Her katılımcının sadece bir branş ve bir kura başvurma hakkının olduğu eğitimler, devam edecek. Eğitimlerde; 8-13 yaş arası çocuklara tenis, voleybol, basketbol, masa tenisi ve triatlon eğitimleri verilirken; 6-12 yaş arası çocuklara yüzme, 6-9 yaş arası çocuklara jimnastik eğitimleri veriliyor.

“Kardeşlerimizin Gözlerindeki Işıltıyı Görmek, Bizim İçin Paha Biçilemez”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Hem amatör, hem de profesyonel sporcuların su sporunu uygulayacağı bir merkez olarak yakın zamanda Dragos Su Sporları Merkezimizi Kartal’ımıza ve komşularımıza kazandırdık. Çocuklarımız ve gençlerimizi su sporlarına teşvik etmek amacıyla yıl içerisinde birbirinden farklı spor etkinlikleri ile de Kartal’ı sporun merkezi haline getirme çabamızı sürdürüyoruz. Spor İşleri Müdürlüğü’müzün organizasyonu ile 7 farklı branşta başlattığımız ücretsiz eğitimlere kardeşlerimizin ilgisi çok yoğun oldu. Büyük bir ihtiyacın karşılandığını görmek, sevdikleri alanlarda kendilerini geliştirmelerine vesile olmak ve gözlerindeki ışıltıyı görmek bizim için paha biçilemez. Gökhan ağabeyleri olarak; sanatta, sporda, kültürel ve ihtiyaç duydukları her alanda onların isteklerini anlayıp, beklentilerini karşılayacak projeleri, Kartal Belediyesi ailesi ile birlikte hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş