Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaSPORProfesyonel Lige Çıkan Kartal Bulvarspor'dan Profesyonel Adım

Profesyonel Lige Çıkan Kartal Bulvarspor’dan Profesyonel Adım

Profesyonel Lige Çıkan Kartal Bulvarspor’dan Profesyonel Adım

Kartal/ Yüksel Fırat

Bölgesel Amatör Ligden 3. Lige yükselen Kartal Bulvarspor Yönetim Kurulu başarı duygularını ve önümüzdeki sürece ilişkin düşüncelerini ve beklentilerini paylaşmak için amatör spor kulüpleri yöneticileri ve basınla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

İçinde geçilen süreci profesyonel bir anlayışla ele alan yönetim kurulu eksikliklerini ve beklentilerini dile getirdiği toplantıya; Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Kartal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mahmut Serkan Sağbili, Kartal Belediyesi Spor işleri Müdürü Arda Savaş Kartal Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Umut Daştan, KASK Başkanı Nasır Süleymanoğlu, Amatör spor kulübü başkanları, Bulvarspor yönetim kurulu üyelerivle basın mensupları katıldı.

Kartal Bulvarspor Kulübü Başkanı Sabahattin Karaer, “Yönetim kurulu olarak bugüne kadar ne yaptığımızı ve ne yapmak istediğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi. Karaer, Bulvarspor’un istediği tek bir şey var gençlere spor yaptırabilmek. Sadece futbol değil tüm spor dallarında olmak ve o kategorilerde mücadele vermek istiyoruz” dedi.

Bu üç yıllık dönem içerisinde futbola ağırlık verdiklerini ve Kartal Bulvarspor’u profesyonel lige 3. Lige çıkardıklarını söyleyen Karaer bunun “Kartal için önemli bir değer olduğunu düşünüyorum” dedi. Devamında tüm bu süreci bütün Kartal’a mal etmek istediklerini belirtti.

SPOR SALONU ve SPOR LİSESİ HEDEFİ

Karaer spor salonu ve spor lisesi başta olmak üzere birçok projelerinin olduğunu dile getirdi. Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel’de bu konuda bize destek veriyor. Ama bunlar süreçte çözülecek sorunlardır. Belki ileride isim değişikliği yaparak tüm bunları Kartal’a mal ederek hayata geçiririz” dedi.

BULVARSPOR STADI PROFOSYNEL MAÇLAR İÇİN UYGUN HALE GELMELİ

Karaer, “Daha zorlu bir sürece girdiğimizin farkındayız. Bunlar nedir? Tesis açısında sıkıntılı bir döneme girdik. Burada bundan sonra maçlar oynanacak dolayısıyla stadın uygun hale getirilmesi gerekiyor. Biz yönetim kurulu olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ama hepsini bizim yapabilme şansımız yok. Ne yapmalı? İstanbul Büyükşehir Belediyesi katkı vermelidir. Güzel duyumlar aldım; Kartal Belediyesi tesis anlamında bize katkı sağlayacak. Stadı profesyonel 3. Lig maçlarının oynanabileceği hale getireceğiz”

AMATÖR SPOR KULÜPLERİ ve BASIN DESTEK OLMALI

Sabahattin Karaer devamında amatör spor kulüplerinin kendilerine destek vermelerini istedi. Özellikle altyapıda 14-18 yaş aralığındaki sporcular konusunda destek istedi.

Karaer basından de destek isteyerek, sağdan soldan duyuyoruz ‘kulübü satıyorlar’, ‘kulüp Kartalspor ile birleşiyor’ gibi söylentiler yayılıyor. Bunlar doğru değil. Her zaman doğru bilgileri bizden alabilirsiniz” dedi.

BULVARSPOR İSMİ KARTAL’I KUCAKLAYAN BİR İSME DÖNÜŞMELİ

Karaer isim sıkıntısının olduğunu artık Bulvarspor isminin yetersiz kaldığını ve Kartal’ı tanımlayacak yeni bir isime ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Kartal Bulvarspora yeni kurumsal bir kimlik ve ismin gerekli olduğunu söyledi.

KARTAL BELEDİYESİ “DESTEĞİ SONUNA KADAR SUNACAKTIR”

Kartal Belediye Başkanı Adem Uçar toplantıda yaptığı açıklamada, “Kartal Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk. Malumunuz Bulvarspor’un sahasında bazı çalışmaların yapılması gerekiyor. Kartal Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel’le yaptığım görüşmeler doğrultusunda Kartal Belediyesi olarak imkânlar dahilinde eleninde gelen desteği sonuna kadar sunacaktır” dedi.

Kartal Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mahmut Serkan Sağbili ve Kartal Bulvarspor Kulübü İkinci Başkanı Barış Dillioğlu yaptıkları açıklamada başarı dileklerini yinelediler.

Kartal Bulvarspor Kulübü Basın Sözcüsü Korkut Nadir ise transferlerle ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamaya göre;

İÇ TRANSFER

Osman Şimşek (Kaleci)

Ulaş Önsal (Stoper)

Sarp Tenim (Stoper)

Bedirhan Kaya (Stoper)

Ferhat Şensoy  (Sağ Bek)

İlker Sinan Süzen (Sol Bek)

Halilcan Ayan  (Ortasaha)

Doğukan Topkaya  (Ortasaha)

Adem Arif Akşit (Ortasaha)

Emre Gürsu (Ortasaha)

Mehmet Refik Can (Sol Kanat)

Ömer Karahan (Santrafor)

DIŞ TRANSFER

Özhan Celep (Kaleci): Anadolu Üsküdar

Muhammed Ali Elagöz (Kaleci): Ankara Sincan

Okan Duran (Stoper): Velimeşe

Hakan Çakır (Ortasaha): Bağcılar

Hasan Türkyılmaz (Santrafor): Vefa

Berkay Günay (Sağ Kanat) Üsküdar

Taygun Kutay Akar (Sol Kanat) Bayrampaşa Teknik

Korkut Nadir aynı zamanda 2022-2023 3. LİG sezon antrenman programını da açıkladı. Programa göre;

1-9 Temmuz Bulvarspor tesislerinde deneme antrenmanları başlayacak.

18 Temmuz- 10 Ağustos 2022-2023 sezonu antrenman başlangıcı ve hazırlık maçları.

10-19 Ağustos kamp ve hazırlık maçları,

21 Ağustos- lig başlangıcı olan 3 Eylül’e kadar kendi tesislerinde lige hazırlanma.

Toplantı plaketlerin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sonlandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş